Vairākos Latvijas novados militāro mācību laikā lidināsies helikopteri

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
"Black Hawk" helikopters nosēžas starptautiskās lidostas "Rīga" jaunatklātajā heliportā (helikoptera nosēšanās laukumā).
"Black Hawk" helikopters nosēžas starptautiskās lidostas "Rīga" jaunatklātajā heliportā (helikoptera nosēšanās laukumā). Foto: Edijs Pālens/LETA

Ādažu, Limbažu un Siguldas novados no šodienas līdz 12.martam norisināsies starptautiskās militārās mācības "Crystal Arrow 24".

Militāro mācību aktīvā fāze noritēs no 9. līdz 12.martam, taču laikā pirms tam būs sagatavošanās manevri sekmīgai mācību uzdevumu izpildei, tai skaitā sabiedroto helikopteru pārlidojumi jau no 26.februāra Ādažu, Limbažu un Siguldas novados.

Pa Latvijas autoceļiem pārvietosies arī Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku militārā tehnika.

Militārās mācības ir NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sertifikācijas mācības un Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes štāba un vienību mācības komandvadības pilnveidošanai, operāciju plānošanai un vadīšanai.

2024.gadā NATO rīko vērienīgākās militārās mācības kopš Aukstā kara laika "Steadfast Defender 2024" un militārās mācības "Crystal Arrow 24" ir vienas no starptautisko militāro mācību cikla mācībām, kuru mērķis ir atturēt Krievijas agresiju.

Mācībās piedalīsies aptuveni 2000 karavīru no Albānijas, ASV, Dānijas, Čehijas, Igaunijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas, Spānijas un Vācijas. Nacionālos bruņotos spēkus mācībās pārstāvēs Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes, Zemessardzes 1.Rīgas brigādes, Zemessardzes 2.Vidzemes un Zemessardzes 3.Latgales Latvijas nacionālās aizsardzības akadēmijas karavīri un zemessargi.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu