Maskavā policija ieradusies mājās pie trim cilvēkiem, kuri nolika ziedus Navaļnija piemiņai

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: AP/Scanpix

Maskavā policija ieradusies mājās pie trim cilvēkiem, kuri nolika ziedus cietumā mirušā Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija piemiņai, un tos īslaicīgi aizturēja, ziņo nevalstiskā organizācija "OVD-Info", kas nodarbojas ar politisko represiju uzskaiti.

Policija aizturēja Maskavas iedzīvotāju Mihailu Gradovu, kurš 17. februārī nolika ziedus pie "Sēru sienas" Navaļnija piemiņai.

Gradovs 17. februārī tika aizturēts pie memoriāla, taču tika atbrīvots ar brīdinājumu. 23. februārī pie viņa mājās ieradās policisti un izteica viņam vēl vienu brīdinājumu, bet 27. februāra rītā Gradovs tika aizturēts un nogādāts policijā. Viņš stāsta, ka policijā sastādīts protokols saistībā ar ziedu nolikšanu, bet neatklāja, uz kādu likuma pantu policija pamatojusies.

Policija aizturēja arī Maskavas iedzīvotāju Artjomu Guseļnikovu. Arī viņš 17. februārī nolika ziedus Navaļnija piemiņai pie viena no pieminekļiem un tika aizturēts, bet ar brīdinājumu atbrīvots. Atkārtotās aizturēšanas iemesls viņam netika paziņots, "OVD-Info" pastāstīja Guseļnikovs.

26. februāra vakarā policisti ieradās mājās arī pie Krievijas Libertāriešu partijas biedra Vladislava Mazura. Partija paziņoja, ka Mazuram tika parādīts videonovērošanas ieraksts, kurā redzams politieslodzīto piemiņas memoriāls. Policija viņu aizturēja un nogādā iecirknī, kur sastādīja protokolu par mītiņu dalības noteikumu pārkāpšanu. Pēc tam viņš tika atbrīvots.

Arī Mazurs 17. februārī tika aizturēts pie "Sēru sienas", un viņam tika izteikts brīdinājums.

Video: Pēdējais ieraksts, kurā iemūžināts Navaļnijs

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu