"Sava veida "sankciju bumba"." Ijabs rosina sagatavot sankciju pakotni, ja agresors uzbruktu kādai no ES dalībvalstīm (2)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Alessio Pisano

Lai atturētu jebkura agresora uzbrukumu kādai no Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Ivars Ijabs (LA) pieprasa vienoties par preventīvu ES sankciju pakotni ārkārtas gadījumiem, informēja politiķa birojā.

Oficiālā vēstulē ES komisāram, ārējās un drošības politikas augstajam pārstāvim Žuzepam Borelam EP deputāts uzsver, ka efektīvai sankciju pakotnei agresora uzbrukuma gadījumā būtu jāsāk darboties automātiski, lai nezaudētu laiku sarunu procesos.

Ijabs uzsver, ka preventīva sankciju pakotne būtu drošības investīcija ES, jo tā bloks skaidri paustu gatavību ārkārtas apstākļos aizstāvēt jebkuru Eiropas dalībvalsti. Viņaprāt, Ukrainas gadījums rāda, ka ES ir jānodrošinās savlaicīgi, lai tādi cilvēki kā Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns nevarētu bloķēt apspriežu procesus un vilkt garumā laiku, kad svarīga ir katra minūte.

"Ja vēlamies, lai sankcijas būtu patiešām efektīvas, par tām jāvienojas jau tagad un agresijas gadījumā tām jāstājas spēkā nekavējoties," akcentē eiroparlamentārietis.

Ijaba piedāvātā pakotne ietver gan individuālas sankcijas pret personām, kas bijušas atbildīgas par uzbrukumu ES dalībvalstij, gan agresorvalsts finanšu darījumu un ekonomisko aktivitāšu ierobežojumus, gan arī visu tirdzniecības nolīgumu un diplomātisko attiecību pārtraukšanu.

"To var uztvert par sava veida "sankciju bumbu", kas sagaidītu jebkuru agresoru, kurš uzdrošinātos aizskart kādu no ES dalībvalstīm," atzīmē Ijabs.

Minēto piedāvājumu politiķis ir nosūtījis oficiālā vēstulē ES Komisāram, Augstajam pārstāvim ārējās un drošības politikas jautājumos Borelam, lūdzot steidzami izstrādāt preventīvu sankciju paketi ārkārtas apstākļiem.

Komentāri (2)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu