Mārupes mērs Andrejs Ence iztur uzticības balsojumu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Mārupes domes priekšsēdētājs Andrejs Ence.
Mārupes domes priekšsēdētājs Andrejs Ence. Foto: Edijs Pālens/LETA

Trešdien, 28. februārī, Mārupes domes deputāti neatbalstīja novada priekšsēdētāja Andreja Ences (LRA) atbrīvošanu no amata, noskaidroja aģentūra LETA.

Ences atbrīvošanu bija rosinājuši septiņi domes deputāti, jo Rīgas rajona tiesa 2024.gada 30. janvārī lēma viņu atzīt par vainīgu apsūdzībā, kas celta pašvaldības amatpersonai par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kas izraisījusi smagas sekas, piemērojot 18 900 eiro lielu soda naudu, atņemot tiesības divus gadus ieņemt amatpersonu amatus valsts un pašvaldību iestādēs.

Spriedums vēl nav stājies likumīgā spēkā, to var pārsūdzēt.

Pieprasījumu bija parakstījuši deputāti Ilze Bērziņa (LA), Jānis Kazaks (LA), Aivars Osītis (LA), Guntis Ruskis (LA), Normunds Orleāns (JV), Andris Puide (NA) un Oļegs Sorokins (NA).

Pieprasījumu parakstījušie deputāti bija tie, kas balsoja par Ences atbrīvošanu no amata. Pārējie 12 deputāti nobalsoja pret Ences atbrīvošanu.

Deputāti, kuri rosināja no amata atbrīvot Mārupes novada mēru, aicināja pārējos novada domes deputātus apdomāt, kādu signālu šis lēmums dos vēlētājiem, tostarp jauniešiem, kuri vēl uzticas varai.

Ar Ences atstāšanu amatā plaisa starp sabiedrību un varu tiks tikai palielināta, norādīja deputāti.

Encem tika pārmesta nespēja vadīt komandu, nespēja vadīt tik lielu novadu un vēlme novadu sašķelt, lai atgrieztos atpakaļ Babītes novadā.

Deputāti arī atkārtoti uzrunāja Enci, aicinot būt godprātīgam un atkāpties no amata.

Ence, aizbildinoties ar to, ka tiesas spriedums vēl ir pārsūdzams, šo jautājumu nekomentēja.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu