FOTO Pļaviņu ūdenskrātuvē un augšpus tai notiek ledus masu blīvēšanās un kustība

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ledus Daugavā pie Jēkabpils.
Ledus Daugavā pie Jēkabpils. Foto: Evija Trifanova/LETA

Pļaviņu ūdenskrātuvē un augšpus tai notiek ledus masu blīvēšanās un kustība, ūdenslīmenis paaugstinās, uzzināja Aizkraukles novada pašvaldībā.

Daugavā pie Pļaviņām pieplūst un blīvējas jaunas ledus masas, traucējot upes plūdumu un izraisot straujas ūdenslīmeņa svārstības.

Pēc plkst. 1 naktī Gostiņos strauji kāpa ūdenslīmenis. Lai iespējamie plūdi iedzīvotājus nepārsteigtu nesagatavotus, pēc Pļaviņu apvienības pārvaldes vadītāja Andra Ambaiņa rīkojuma pašvaldības policijas darbinieki modināja apdraudētās Ugunsdzēsēju ielas iedzīvotājus, aicinot sagatavoties iespējamajai evakuācijai.

Pašlaik ūdenslīmenis saglabājies augsts, taču tas vēl nav sasniedzis Ugunsdzēsēju ielas segumu, applūduši ir šīs ielas upes pusē esošo īpašumu dārzi.

Foto: Ledus Daugavā pie Jēkabpils 28. februārī

Turpinot veidoties ledus sablīvējumam, ūdenslīmeņa svārstības novērojamas arī Pļaviņu pilsētā, naktī daļēji applūda teritorijas Jaunā Krasta ielā un pie ēkas Daugavas ielā 50, bet šobrīd līmenis atkal ir nedaudz stabilizējies un krities.

Lai arī pagaidām Pļaviņu iedzīvotājiem apdraudējuma nav, veikti priekšdarbi, atslēdzot elektrību vairākos pašvaldības objektos. Jau vakar vairākas pašvaldības iestādes sagatavojušās iespējamiem plūdiem, pārvietojot mēbeles un citas vērtības uz ēku otro stāvu, tostarp Pļaviņu Mūzikas skolā, kur drošības apsvērumu dēļ arī mācības šodien nenotiks.

Daugavas posmā no Jēkabpils līdz Pļaviņām izsludināts oranžais brīdinājums, un tas ir spēkā līdz šodienas plkst. 15. Iespējama īpašumu un transporta infrastruktūras applūšana.

Var tikt traucēta elektroenerģijas un ūdens piegāde, telekomunikāciju sakari. Iespējams, būs nepieciešama evakuācija. Iedzīvotāji tiek aicināti neapmeklēt un nepārvietoties plūdu apdraudētajās teritorijās.

Ja hidrometeoroloģiskie apstākļi ir radījuši postījumus, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, komunikācijas vai sabiedriskā transporta kustību, jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības tālruņa numuru 112.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu