1. martā sāks tirgot biļetes uz izrādēm atjaunotajā JRT ēkā

LETA
Foto: Publicitātes foto/VNĪ

No 1. marta sāks tirgot biļetes uz izrādēm atjaunotajā Jaunā Rīgas teātra (JRT) ēkā, aģentūru LETA informēja teātra pārstāve Inga Liepiņa.

Pēc septiņus gadus ilgušas ēkas rekonstrukcijas martā JRT atgriežas savās vēsturiskās mājās. Atgriešanās tiek svinēta ar pieciem notikumiem - grāmatu, filmu un trīs izrādēm.

JRT Lielo zāli atklās 19.martā ar izrādi "Sapņu tulkotāju sekta", kas tapusi pēc Milorada Paviča romāna "Hazāru vārdnīca" motīviem. Iestudējuma režisors ir JRT mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis un tajā piesalīdies visi teātra trupas aktieri.

Aprīlī JRT Lielajā zālē būs skatāma režisora Gata Šmita filma "Kur mājo teātris". Tā ir dokumentāla koncertfilma par pēdējo JRT sezonu leģendārajā teātra namā. Kinolentes veidotāji atzīmē, ka koncertfilma ir mēģinājums notvert īpašo atmosfēru, kas valdīja vēsturiskajā namā pirmajos divdesmit JRT pastāvēšanas gados un turpina valdīt arī šodien.

JRT Jauno zāli atklās 10.aprīlī ar Hermaņa iestudējumu "Melnais gulbis", kura pamatā ir Fjodora Dostojevska romāns "Idiots". Teātrī norāda, ka "Melnā gulbja" teorija ir zinātniska metafora par notikumu, kurš nāk absolūti negaidīts, neparedzams un kas pilnībā izmaina pastāvošo situāciju. Šo apzīmējumu lieto gan ekonomikā, gan militārajā leksikā, gan politikā.

Apzīmējums vēsturiski radies no pieņēmuma, ka melni gulbji dabā neeksistējot. Līdz pēkšņi vienā jaukā dienā Austrālijā tika atklāts šīs sugas pārstāvis. Iestudējumā lomas atveidos Kaspars Znotiņš, Andris Keišs, Baiba Broka, Gundars Āboliņš, Vilis Daudziņš, Jevgēnijs Isajevs, Sandra Kļaviņa, Inga Tropa, Jānis Grūtups vai Ivars Krasts, Evelīna Priede, Agate Krista, Aminata Grieta Diarra, Ritvars Logins, Dāvids Pētersons, Sabīne Tīkmane un Toms Harjo.

JRT Mazo zāli atklās 13.aprīlī ar izrādi bērniem un viņu vecākiem "Bilžu vakars ar Sprīdīti". Iestudējuma režisors ir Jēkabs Nīmanis, scenogrāfe un kostīmu māksliniece - Līga Zepa. Lomas atveidos Guna Zariņa, Jānis Skutelis, Jana Čivžele un Elīza Dombrovska.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu