Iezīmējas jauna tendence: apdrošinātājs atklāj, kuri šobrīd ir zagļu iecienītākie auto

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Shutterstock

Vairākas desmitgades par papildu aizsardzību pret automašīnu zagļiem bija jādomā "BMW", "Audi" un "Mercedes-Benz" īpašniekiem, bet tagad iezīmējas jauna tendence - zagļi iecienījuši Dienvidkorejas zīmolu "Hyundai" un "Kia" krosoverus, un jo īpaši tos interesē līdz trīs gadiem vecas automašīnas, informēja apdrošinātāja "BTA Baltic Insurance Company" (BTA) pārstāvji.

Pēdējos trīs gados BTA visvairāk atlīdzības pieteikumu no KASKO polises klientiem saņēmusi par "Hyundai" markas automašīnu nozagšanu. Zagļu iecienītākie auto ir vieglā pasažieru un apvidus auto jeb tā dēvētie krosoveri - "Santa Fe", "Tucson" un "Kona", un tos īpaši interesē pēc iespējas jaunāki auto. Gandrīz visi nozagtie "Hyundai" nav vecāki par trīs gadiem.

Īpaši aktīvi noziedznieki dienvidkorejiešu auto "medīja" 2022.gadā, kad tie naktīs tika aizbraukti no pagalmiem un stāvvietām ielu malā par spīti drošības sistēmām un mobilajās lietotnēs redzamajai informācijai par auto iedarbināšanu.

Pērn noziedzīgajā pasaulē pieprasījums pēc šādiem auto saruka, tomēr Tālajos austrumos ražotu spēkratu saimniekiem joprojām ir pamats uztraukumam, informē BTA pārstāvji.

Savukārt četru līdz 10 gadu veco auto grupā BTA klientiem visbiežāk nozagti "Mercedes Benz" markas auto, pat mikroautobusi "Sprinter".

BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš norāda, ka modrību nevajadzētu zaudēt arī "BMW", "Volvo" un "Volkswagen" automašīnu īpašniekiem. Lai gan paši šo zīmolu transporta līdzekļi tiek nozagti retāk nekā iepriekšējās desmitgadēs, tie joprojām bieži tiek apzagti. Jo īpaši augsts risks no rīta ieraudzīt automašīnu bez lukturiem, spoguļiem, stūres vai kādas citas detaļas ir piecus līdz 15 gadus vecu modeļu īpašniekiem.

Vēl viena zīmīga tendence, kas īpaši pieņēmās spēkā 2022.gadā, ir automašīnu atslēgu zādzība, informē BTA pārstāvji. Šādi gadījumi konstatēti pat divreiz biežāk nekā pašu transporta līdzekļu aizdzīšana.

Atslēgtas lielākoties tiek zagtas jauniem spēkratiem. Divās trešdaļās no visiem gadījumiem bez atslēgas palikušas līdz septiņiem gadiem vecas automašīnas. Visbiežāk tās pārstāv "Toyota", "Volkswagen", "Volvo", "Audi" un "Mercedes Benz" markas.

Jau vēstīts, ka BTA peļņa 2023.gada pirmajā pusgadā bija 2,878 miljoni eiro, kas ir 4,2 reizes mazāk nekā 2022.gada attiecīgajā periodā. Kompānija reģistrēta 2014.gadā, un tās pamatkapitāls ir 51 609 400 eiro.

BTA strādā Latvijā, kā arī tai ir filiāles Lietuvā un Igaunijā. Kompānijas vienīgais akcionārs ir "Vienna Insurance Group".

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu