Rīgā likvidētas satiksmei bīstamās bedres vairāk nekā 31 000 kvadrātmetru platībā (3)

LETA
Attēls ilustratīvs.
Attēls ilustratīvs. Foto: vodograj/Shutterstock

Rīgas ielās satiksmei bīstamās bedres likvidētas vairāk nekā 31 000 kvadrātmetru platībā, informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļā.

Salīdzinoši 2023.gada aprīļa sākumā pašvaldība vēstīja, ka togad ziemas sezonas laikā līdz marta beigām Rīgas ielās bija likvidētas bedres gandrīz 28 000 kvadrātmetru platībā.

Ar aukstā asfalta ieklāšanas tehnoloģiju satiksmei bīstamo bedru likvidāciju veic neatkarīgi no laika apstākļiem, arī ziemā.

Rezultāta noturību ietekmējot vairāki faktori - laikapstākļi, satiksmes intensitāte un ielas seguma stāvoklis - tomēr šo darbu galvenais mērķis esot novērst satiksmei bīstamas situācijas.

Šajā ziemas sezonā mainīgo laika apstākļu dēļ uz ielu brauktuvēm ļoti strauji veidojas bedres. Laika gaitā asfaltā noveco asfaltbetona saistviela (bitumens), tam kļūstot cietākam un trauslākam, tādēļ asfalts zaudē elastību, kā rezultātā vieglāk izveidojas plaisas.

Atkušņa laikā plaisās iekļūst ūdens, kas zemā gaisa temperatūrā sasalst. Sasalšanas un atkušanas laikā ūdens maina tilpumu, kā rezultātā plaisas pakāpeniski kļūst lielākas un izveidojas bedres.

Pavasarī, kad diennakts vidējā temperatūra nostabilizēsies virs plus 5 grādiem, pilsētā sāks plašākus ielas seguma remontus ar ierastajām tehnoloģijām - karsto asfaltu un asfalta vienlaidus ieklāšanu, kas nodrošina ilgāku kalpošanas laiku.

Pašvaldība aicina iedzīvotājus par bedrēm un lielām peļķēm aicināti ziņot Satiksmes vadības centram, zvanot pa diennakts bezmaksas tālruni 8000 3600 vai rakstot uz "rdsvc@riga.lv".

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu