Jēkabpils novadā upes atgriežas savos krastos

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Applūdušas teritorijas Jēkabpils novadā
Applūdušas teritorijas Jēkabpils novadā Foto: Evija Trifanova/LETA

Jēkabpils novadā upes atgriežas savos krastos, pali turpinās vien Dunavā un Dignājā, informēja pašvaldības domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis (LZP).

Jēkabpils novadā Daugava ir atpakaļ savos krastos, bet Dunavā un Dignājā pali parasti ir vēl divas nedēļas pēc ledus iešanas. Tur arī pašlaik vēl ir paaugstināts ūdens līmenis un arī ceļi vēl ir applūduši, informēja pašvaldības vadītājs.

Gan Salas pagastā, gan Sakas salā ūdens ir atpakaļ normālā līmenī. Ja pie Zeļķu tilta maksimālais ūdens līmenis bija 9,5 metri, tad tagad tagad tas ir 4,5 metri.

Ir iesniegti pirmie aprēķini par zaudējumiem, pašlaik tiek precizēti viena vietējās nozīmes tilta bojājumi Salas pagastā. Tilts ir izskalots un vairs nav lietojams.

Pašvaldības vadītājs pauž, ka zaudējumu aprēķins šajos saspringtā budžeta apstākļos noteikti tiks iesniegts valdībai.

Kā ziņots iepriekš, februāra beigās bija liela problēma ar palu dēļ paaugstināto ūdens līmeni Salas pusē, Daugavas kreisajā krastā, Sakā, kas bija ļoti stipri izgājusi no krastiem. Pelītes upe bija pārplūdusi, Dienvidsusēja bija pārplūdusi, un arī Rudzaite bija pārplūdusi. Tās mājsaimniecības, kas atrodas aiz dambja tajā pusē, visas bija ūdens nošķirtas no ceļa.

Video: Plūdi Sakas salā

Savukārt Daugavā pie Zeļķu dzelzceļa tilta, kas atrodas starp Jēkabpili un Pļaviņām, ūdens līmenis 29. februāra agrā rītā sasniedzis 9,53 metrus virs novērojumu stacijas nulles punkta, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām