Ķengaragā iereibis vīrs piekauj savu sievu. Kaimiņi reaģē uz notiekošo un izsauc likumsargus

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Vardarbība pret sievietēm
Vardarbība pret sievietēm Foto: Eiropas parlaments

Šā gada 9. martā Valsts policija saņēma izsaukumu no kāda daudzdzīvokļu nama iedzīvotājiem Rīgā, Ķengaraga mikrorajonā, par to, ka kaimiņienei ir nepieciešama palīdzība, un, iespējams, viņa cietusi no vardarbības ģimenē un viņai nodarīti miesas bojājumi, ziņo Valsts policija.

Ierodoties notikuma vietā, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Austrumu pārvaldes policisti konstatēja, ka cietušās vīrs, kurš dzimis 1977. gadā, atrodas alkohola reibumā. Likumsargi uzreiz pieņēma lēmumu par viņa nošķiršanu. Savukārt cietusī tika nogādāta ārstniecības iestādē.

Noskaidrojot miesas bojājumu smaguma pakāpi, proti, ka sievietei nodarīti vidēja smaguma miesas bojājumi, par ko likumā paredzēta kriminālatbildība, kā arī, ka to izdarījis sievietes vīrs, tika pieņemts lēmums par viņa aizturēšanu.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Ziemeļvidzemes iecirkņa likumsargi aizdomās turēto vīrieti 10. martā Alūksnē aizturēja.

Izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka starp abiem dzīvesbiedriem todien bija izcēlies strīds, kura laikā vīrietis piekāvis savu sievu. Sieviete izskrējusi nama kāpņu telpā un saukusi pēc palīdzības, pēc kā kaimiņi izsaukuši operatīvos dienestus.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 126. panta 2. daļas 7. punkta – par vidēja smaguma miesas bojājuma tīšu nodarīšanu, ja tas izdarīts pret laulāto. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods.

Aizturētais šobrīd atrodas izolatorā, un tiks lemts par drošības līdzekļa piemērošanu šai personai.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Izsakām pateicību cietušās kaimiņiem, kuri uz notikuma vietu izsauca operatīvos dienestus, kā arī aicinām iedzīvotājus būt vērīgiem un ziņot policijai, ja ir aizdomas par vardarbību ģimenēs!

Tāpat atgādinām, ka saņemot izsaukumu par vardarbību, policijai ir tiesības piemērot vardarbīgās personas nošķiršanu no citiem ģimenes locekļiem uz laiku līdz astoņām dienām. Ja cietušais vēlēsies, lai aizsardzība būtu spēkā ilgāk par astoņām dienām, ar policijas starpniecību var iesniegt tiesai pieteikumu par pagaidu aizsardzības turpināšanu.

Kur meklēt palīdzību

Informāciju un atbalstu var meklēt pusaudzucentrs.lv

Mentālās veselības atbalsta tālrunis vecākiem un bērniem: +37125737363.

Centrs "Marta"

Matīsa iela 49-3, Rīga

Tālr. 67378539

E-pasts: centrs@marta.lv

Centra "Marta" Liepājas filiāle

Kūrmājas prospekts 11, Liepāja

Tālr. 29195442

E-pasts: centrs@martaliepaja.lv

Krīžu un konsultāciju centrs "Skalbes"

Tērbatas iela 69, Rīga

Tālr. 24551700

Diennakts krīzes tālruņi: 67222922 (LMT); 27722292 (Bite)

E-pasts: skalbes@skalbes.lv

Cietusajiem.lv

Atbalsta tālrunis noziegumos cietušajiem: 116006

Centrs drošai bērnībai "Dardedze"

Adrese: Cieceres iela 3a, Rīga

Tālr. 67600685

WhatsApp: 29556680

E-pasts info@centrsdardedze.lv

VBTAI Bērnu un jauniešu uzticības tālrunis

116111 

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu