KNAB atsevišķu Saeimas deputātu braucienā uz Ķīnu pārkāpumus nekonstatē (1)

LETA
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja logo.
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja logo. Foto: Zane Bitere/LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nav konstatējis pārkāpumus pārbaudē par atsevišķu Saeimas deputātu braucienu uz Ķīnu.

KNAB aģentūru LETA informēja, ka KNAB ir noslēdzis resorisko pārbaudi par astoņu Saeimas deputātu vizīti uz Ķīnu laikā no 12.janvāra līdz 23.janvārim. KNAB pārbaudes laikā guva pārliecību, ka deputātu vizīte ir bijusi saistīta ar Saeimas deputāta amata pienākumu pildīšanu un tā notikusi atbilstoši likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" normām.

Resoriskajā pārbaudē KNAB savas kompetences tvērumā izvērtēja gan publiski pieejamo, gan papildus iegūto informāciju. KNAB pārbaudē secināja, ka Saeimas Prezidijs, kas lemj par deputātu komandējumiem, bija informēts par deputātu vizīti, taču nebija saņēmis iekšējiem normatīvajiem aktiem atbilstošu komandējuma pieteikumu.

KNAB norādīja, ka neatbilstības komandējuma pieteikšanā jāvērtē Saeimai, kas ir atbildīga par iekšējā normatīvā akta izstrādi un ievērošanu.

Pārbaudes laikā KNAB vērtēja iesaistīto Saeimas deputātu rīcības atbilstību likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" normām. Iegūtā informācija liecina, ka deputātu vizīte bija saistīta ar Saeimas deputāta amata pienākumu pildīšanu un nebija uzskatāma par apmaksātu privāto ceļojumu. Tādējādi došanās minētajā vizītē nav uzskatāma par dāvanu interešu konflikta regulējuma izpratnē.

Papildus KNAB guva pārliecību, ka ar vizīti saistītie izdevumi netika apmaksāti no valsts budžeta, kā rezultātā nav pārkāpti likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" noteiktie ierobežojumi valsts amatpersonai rīkoties ar publiskas personas institūcijas mantu.

Jau ziņots, ka vairāki Saeimas deputāti, kas sadarbojas Ķīnas parlamentu, atradās Ķīnā. Grupas vadītājs Ainārs Šlesers (LPV) publiski paudis, ka braucienu apmaksā Ķīnas valdība.

"Latvijas delegācijas visus izdevumus sedz Ķīnas valdība. Latvijas nodokļu maksātājiem šis komandējums izmaksā 0 eiro!" šāds paziņojums publicēts Šlesera "Facebook" kontā, kurā Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Ķīnas parlamentu grupas biedri redzami pozējam gan ar Ķīnas Nacionālā tautas kongresa pārstāvjiem, gan arī ekskursijās. Viens no video deputāta sociālo tīklu kontā parāda pēdu masāžu.

No minētās deputātu grupas braucienā par Ķīnas valdības naudu devies tās vadītājs Šlesers, kā arī Ričards Šlesers (LPV), Kristaps Krištopans (LPV), Ramona Petraviča (LPV), Linda Liepiņa (LPV), Viktorija Pleškāne ("Stabilitātei") un divi deputāti no Nacionālās apvienības - Aleksandrs Kiršteins un Edmunds Teirumnieks.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu