Sākas 2024. gada "Zemes stunda"

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
"Zemes stunda" Berlīnē 2023. gadā. Ilustratīvs foto.
"Zemes stunda" Berlīnē 2023. gadā. Ilustratīvs foto. Foto: dpa/scanpix

Izslēdzot pieminekļu apgaismojumu, Jaunzēlandē sestdien sākta pasaulē lielākā vides akcija "Zemes stunda", kuras laikā ikviens aicināts izslēgt apgaismojumu objektos un mājokļos.

Akcijas laikā plkst.20.30 pēc vietējā laika ikviens aicināts izslēgt apgaismojumu gan publiskiem objektiem, gan mājokļos, tādā veidā pievēršot uzmanību dabas zaudējumiem un klimata pārmaiņām.

Oklendā tika izslēgts apgaismojums tādām pasaulē zināmām būvēm kā "Debesu tornis" un Ostas tilts, bet Velingtonā apgaismojumu izslēdza Jaunzēlandes parlamenta ēkām.

Akcija norisināsies visā pasaulē, un tradicionāli apgaismojums uz stundu tiks izslēgts gan Sidnejas Operas namam, gan Londonas panorāmas ratam un Eifeļa tornim.

Pasaules Dabas fonda rīkotā akcija šogad notiek 18.reizi ar aicinājumu dot Zemei stundu atpūtas un pavadīt 60 minūtes, darot labu mūsu planētai.

Pērn vairāk nekā 410 000 stundu veltīja šīs akcijas atbalstītāji 190 valstīs un teritorijās, aptverot 90% planētas un kopā radot vērienīgāko stundu Zemei, liecina Pasaules Dabas fonda dati.

Iniciatīvu 2007.gadā sāka Austrālijā, izslēdzot ielu, ēku un apskates objektu apgaismojumu, atstājot pilsētas un citas apdzīvotas vietas tumsā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu