Neticība un šoks: avoti atklāj, ko par Piemaskavas teroraktu domā Putina tuvākā loka cilvēki

LETA
Foto: Reuters/ScanPix

Kaut arī Krievijas diktators Vladimirs Putins turpina publiski apgalvot, ka Ukraina varēja spēlēt zināmu lomu Piemaskavas teroraktā, Krievijas līdera tuvākā loka cilvēki tam nepiekrīt, vēsta ziņu aģentūra "Bloomberg", atsaucoties uz četriem cilvēkiem, kam ir cieši sakari ar Kremli.

Krievijas varasiestādēm nav pierādījumu Kijivas līdzdalībai, kaut arī publiski par to ir izteicies kā Putins, tā Krievijas drošības padomes sekretārs Nikolajs Patruševs un Federālā drošības dienesta priekšnieks Aleksandrs Bortņikovs, teikuši avoti.

Putins piedalījies diskusijās, kurās amatpersonas piekritušas tam, ka teroraktam nekāda sakara ar Kijivu nav, sacījis viens no avotiem.

Neraugoties uz to, diktators ir apņēmības pilns izmantot traģēdiju, lai saliedētu krievus ap karu pret Ukrainu, norādīja "Bloomberg" sarunbiedrs.

Kremļa amatpersonas bijušas šokētas par to, ka drošības dienesti nav spējuši novērst uzbrukumu ar šaujamieročiem Piemaskavas koncertzālē, norādīja avoti.

Teju neviens no avotiem zināmajiem Krievijas politiskās un biznesa elites cilvēkiem netic, ka uzbrukumā ir iesaistītas Ukrainas varasiestādes, norāda "Bloomberg".

Kijiva noliedz, ka tai būtu jelkāda saistība ar traģēdiju koncertzālē "Crocus City Hall".

Jau ziņots, ka piektdien Krasnogorskā, netālu no Maskavas, bruņoti uzbrucēji iebruka koncertzālē un nogalināja vismaz 139 cilvēkus. Aptuveni 200 tika ievainoti.

Atbildību par teroraktu uzņēmies grupējums "Islāma valsts". Rietumu drošības eksperti uzskata, ka aiz uzbrukuma stāv šīs organizācijas Afganistānas atzars - grupējums "Islāma valsts - Horasānas province".

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu