Parlamentārieši ar klusuma brīdi piemin cietušos Maskavas teroraktā

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Saeimas ēka Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā.
Saeimas ēka Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā. Foto: Edijs Pālens/LETA

Saeima ceturtdien sēdi sāka ar klusuma brīdi, pieminot Piemaskavas teroraktā cietušos, vienlaikus noraidot opozīcijā esošās "Stabilitātei" lēmumprojektu, kas rosināja nosodīt notikušo teroraktu un izteikt līdzjūtību cietušajiem.

Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa (ZZS) uzsvēra, ka terorisms ir nosodāms jebkurās tās izpausmēs, tāpēc Latvijas Saeimas vārdā tiek izteikta visdziļākā līdzjūtība bojāgājušo tuviniekiem.

"Stabilitātei" līderis Aleksejs Rosļikovs pauda pateicību par klusuma brīdi un to, ka parlaments ir paudis "savu īsto politisko un cilvēcisko attieksmi". Reizē politiķis aicināja atbalstīt minēto lēmumprojektu, jo "terorisms ir tagad aktuāls visām valstīm".

"Kad mēs jūtam līdzi jebkurai tautai, kas cieš, tas ir pareizais signāls. Ļoti ceru, ka pausaulē tuvākajā laikā būs absolūtais miers un nebūs nekādu karu," klāstīja Rosļikovs.

Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols (NA) norādīja, ka Latvija Ārlietu ministrijas personā ir nosodījusi šo teroraktu un izteikusi līdzjūtību bojāgājušo ģimenēm, tādēļ apgalvojumi, ka Latvija klusē, kad notiek terorakts, ir maldināšana.

Deputāts atzīmēja, ka ir noteikts juridisks veids un forma, kā parlamenta paziņojumi tiek veidoti, un var konsultēties ar Juridisko biroju. Nav jāuzdod kaut ko darīt lēmumprojekta veidā, lai izteiktu līdzjūtību, teica Kols.

Jau ziņots, ka 22. martā bruņoti uzbrucēji atklāja uguni koncertzālē "Crocus City Hall", kas atrodas Piemaskavas pilsētā Krasnogorskā. Apšaude sākās neilgi pirms rokgrupas "Piknik" koncerta, bet vienlaikus citā zālē notika Ļeņingradas apgabala simfoniskā orķestra koncerts. Krievijas Izmeklēšanas komiteja ir apstiprināja 137 cilvēku nāvi. Atbildību par uzbrukumu uzņēmās "Islāma valsts". Krievija ir paziņojusi, ka aizturēti 11 aizdomās turēti, tai skaitā četri terorakta izpildītāji.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu