Medijs: Bažās par iespējamiem Ukrainas gaisa uzbrukumiem Krievija pārceļ kara lidmašīnas no Pleskavas uz Sibīriju (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Fasttailwind/Shutterstock

Krievija pārvieto Pleskavā izvietotās kara transporta lidmašīnas "Il-76" uz 2700 kilometru attālo Hantu-Mansu reģionu, jo bažījas par iespējamiem Ukrainas gaisa uzbrukumiem, ziņo igauņu laikraksts "Louna-Eesti Postimees".

Pleskavas lidlaukā esošajām transporta lidmašīnām "Il-76" pagājušā gada 29. augustā uzbruka Ukrainas bezpilota lidaparāti, kā rezultātā tika iznīcinātas četras lidmašīnas un bojātas vairākas citas.

Tā kā Ukrainas lidrobotu uzbrukumi Krievijas mērķiem ir pastiprinājušies, Krievijas gaisa spēki ir nolēmuši pārvietot transporta lidmašīnas no Pleskavas uz drošāku vietu - uz Sibīriju, ziņoja "Louna-Eesti Postimees".

Sibīrijas Hantu-Mansu autonomajā apvidū - Jugrā pirms nedēļas Ņižņevartovskas pilsētas "Telegram" kanālā tika paziņots, ka transportlidmašīnas no Pleskavas tiks pārceltas uz Ņižņevartovsku.

Krievijas Aizsardzības ministrijas pārstāvji un vietējais gubernators detalizēti apsprieda lidmašīnu un gaisa spēku personāla pārvietošanu, tai skaitā militārpersonu ģimeņu dzīves apstākļus jaunajā vietā.

Ņižņevartovska atrodas 2700 kilometru attālumā no Pleskavas. Sākotnējā informācija liecina, ka no Pleskavas uz Hantu-Mansu reģionu pastāvīgai dislocēšanai tiks pārceltas aptuveni desmit militārās transporta lidmašīnas Il-76. Apspriesta arī iespēja aprīkot vietējo lidostu ar pretgaisa aizsardzības sistēmām.

Kopā ar lidmašīnām tiks pārcelts arī militārais personāls un viņu ģimenes locekļi - kopumā līdz 1500 personu. Vietējām iestādēm būs jāatrod karavīru ģimenēm mājokļi jaunajā vietā un jānodrošina citi nepieciešamie pakalpojumi.

Ņižņevartovskas lidlauks esot gatavs apkalpot lielas transporta lidmašīnas un tur drošību esot vieglāk garantēt nekā Pleskavā.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu