VIDEO ⟩ Latvijā līdz ar lietu zemē nonākuši arī Sahāras putekļi

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Ekrānuzņēmums no video/"Apollo.lv" kolāža

Latvijā 2. aprīlī dažviet nolija lietus. Tas sev līdzi uz zemes nogādājis arī pēdējās dienās īpaši aktuālās Sahāras smiltis.

"Rīgā un citviet Latvijas centrālajā daļā, kur šodien uzlijis, kopā ar lietu zemē nonākušas ar slavenās Sahāras smiltis," savā "X" kontā raksta meteorologs Toms Bricis.

Jau ziņots, ka Rīgā jau otro dienu saglabājusies slikta gaisa gaisa kvalitāte Sahāras putekļu dēļ.

Gaisā suspendēto cieto daļiņu PM10 jeb putekļu, kuru diametrs ir līdz 10 mikrometriem, koncentrācija 2. aprīlī deviņos rītā sasniedza 187 mikrogramus kubikmetrā Kronvalda bulvārī un 237 mikrogramus kubikmetrā Krišjāņa Valdemāra ielā.

Gaisa kvalitāte kļūst slikta, ja šis rādītājs pārsniedz 50, un īpaši slikta, ja PM10 diennakts vidējā koncentrācija pārsniedz 150 mikrogramus kubikmetrā.

Lielais gaisa piesārņojums radies no Sahāras putekļiem, kā arī no vietējiem piesārņojuma avotiem. Slikta gaisa kvalitāte ir Latvijas lielākajā daļā, it īpaši pilsētās.

Situācija uzlabosies, vējam iegriežoties no rietumiem, dienvidrietumiem, atnesot vēsāku un tīrāku gaisu. Galvaspilsētā tas notiks otrdienas pēcpusdienā vai, vēlākais, vakarā.

Gaisa kvalitātei esot īpaši sliktai, iedzīvotājiem jāsamazina fiziskās āra aktivitātes, savukārt jutīgajām iedzīvotāju grupām no tām jāizvairās pilnībā.

Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas novērtējumu gaisa piesārņojums ir ceturtais lielākais risks veselībai - aiz augsta asinsspiediena, neveselīga uztura un smēķēšanas.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu