NYT: Baidens pārliecinājis Netanjahu pret tūlītēju atbildes triecienu Irānai

LETA
ASV prezidents Džo Baidens
ASV prezidents Džo Baidens Foto: TIMOTHY A. CLARY/AFP

ASV prezidents Džo Baidens telefonsarunā pārliecinājis Izraēlas premjerministru Benjaminu Netanjahu nesākt tūlītēju triecienu, lai atbildētu uz Irānas uzbrukumu, ziņo laikraksts "The New York Times" (NYT), atsaucoties uz divu Izraēlas amatpersonu neoficiāli teikto.

Laikraksts vēsta, ka vairāki Izraēlas valdības locekļi atbalstījuši tūlītēju atbildes uzbrukumu, taču Netanjahu telefonsaruna ar Baidenu un fakts, ka Irānas uzbrukums nav nodarījis nopietnu kaitējumu, pamudinājis prettriecienu neveikt.

Tomēr laikraksta sarunbiedri nesniedza sīkākas ziņas par Izraēlas un ASV līderu sarunu.

Portāls "Axios", atsaucoties uz avotiem, vēstīja, ka ASV prezidents telefonsarunā ar Izraēlas premjeru pēc Irānas trieciena sacījis, ka Vašingtona neatbalstīs Izraēlas pretuzbrukumu Irānai.

Citā NYT publikācijā norādīts, ka Baidens un viņa administrācijas pārstāvji apņēmušies novērst konflikta eskalāciju. Dialogā ar Izraēlu viņi norāda, ka sekmīga aizsardzība pret Irānas triecieniem ir Izraēlas spēku liela stratēģiska uzvara, kas neprasa jaunu atbildes triecienu, teikts rakstā.

Savukārt Izraēlas valdības ministrs bez portfeļa Benijs Gancs sacīja, ka Izraēla atbildēs uz Irānas uzbrukumu, kad būs īstais brīdis.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu