Deputāti šodien lems par iespēju skolēniem atteikties no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Paula Čurkste/LETA

Saeima šodien otrajā lasījumā skatīs grozījumus Izglītības likumā, lai skolēni varētu atteikties no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves, informēja Saeimas Preses dienests.

Plānots noteikt - ja skolēns atteiksies no krievu valodas apguves līdz šī gada 21.jūnijam, tad citu svešvalodu varēs apgūt jau no jaunā mācību gada.

Vēl deputāti otrajā lasījumā skatīs grozījumus Krimināllikumā, ar kuriem paredzēts noteikt kriminālatbildību par mēģinājumu ar dziļviltojuma tehnoloģiju palīdzību ietekmēt vēlēšanu rezultātus.

Tāpat otrajā lasījumā plānots skatīt regulējumu, ar kuru iecerēts vienkāršot kārtību, kādā nenoskaidrotas piederības ēkas savieno vienotā īpašumā ar zemi, kā arī grozījumus, kas paredz pilnveidot kadastrālās vērtēšanas metodiku.

Deputātiem būs jālemj arī par vairāku jaunu likumprojektu nodošanu izskatīšanai Saeimas komisijās, tostarp par grozījumiem, kas paredz iespēju varmākam piemērot elektronisko uzraudzību, lai tādējādi aizsargātu vardarbībā cietušo personu. Tāpat Saeima lems, vai izskatīšanai komisijās nodot grozījumus, kas paredz aizliegt publiskajos iepirkumos piedāvāt Krievijas un Baltkrievijas preces un pakalpojumus.

Sēdes darba kārtībā ir arī Saeimas lēmuma projekts par neuzticības izteikšanu kultūras ministrei Agnesei Loginai (P), kā arī deputātu pieprasījums ministrei par Kuldīgas Mākslas un Humanitāro zinību vidusskolas pārņemšanu Kultūras ministrijas pakļautībā.

Prezidija apstiprinātajā sēdes darba kārtībā ir iesniegtas arī vairākas izmaiņas. Tostarp Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija lūgusi sēdē iekļaut un konceptuāli skatīt jauna Nacionālās kiberdrošības likuma projektu. Savukārt Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija lūgusi iekļaut sēdē grozījumus, kas paredz, ka Skolotāju diena turpmāk tiks atzīmēta 5.oktobrī.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu