Krievija hibrīduzbrukumus izvērš pret Somiju, brīdina Eiropas Komisijas prezidente

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: AP/Scanpix

Krievija tagad fokusē savus hibrīduzbrukumus pret Somiju, izmantojot nelegālos imigrantus, lai destabilizētu šo valsti, piektdien paziņojusi Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena.

"Kopš hibrīduzbrukuma, ko 2021.gada novembrī Baltkrievija izvērsa pret Latviju, Poliju un Lietuvu, mēs visi zinām, kā Putins un viņa sabiedrotie padarījuši migrantus par instrumentu, lai pārbaudītu mūsu aizsardzību un mēģinātu mūs destabilizēt," žurnālistiem norādīja EK prezidente. "Tagad Putins fokusējas uz Somiju."

"Krievijas hibrīduzbrukums, "bez šaubām, ir atbilde uz jūsu stingro atbalstu Ukrainai un pievienošanos NATO", atzina EK prezidente.

Somija slēdza savu 1340 kilometrus garo sauszemes robežu ar Krieviju pagājušā gada decembrī, kad pāri robežai kopš septembra bija ieradušies aptuveni 1300 nelegālo imigrantu bez atbilstošiem dokumentiem vai vīzām. Tas bija neierasti liels skaits nelegālo imigrantu.

Helsinki apsūdz Maskavu, ka tā sekmē nelegālo imigrantu masveida došanos uz Somiju, un valdība norādījusi, ka nekas neliecina, ka Maskava to pārtrauks.

Somijas robeža ir Eiropas Savienības (ES) ārējā robeža ziemeļos, un Somija veido nozīmīgu NATO ziemeļaustrumu flanga daļu.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu