Jaunu konkursu uz LIAA direktora amatu ekonomikas ministrs sola "visai drīz"

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ekonomikas ministrs Viktors Valainis.
Ekonomikas ministrs Viktors Valainis. Foto: Evija Trifanova/LETA

Visai drīz notiks virzīšanās uz jauna konkursa rīkošanu uz Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktora amatu, bet iestādes reorganizācija tiks sākta vēl pirms jauna vadītāja atrašanas, pirmdien žurnālistiem sacīja ekonomikas ministrs Viktors Valainis (ZZS).

Valainis pirmdien oficiāli informējis Valsts kanceleju, ka ir nolēmis izbeigt līdzšinējo konkursu uz LIAA direktora amatu bez rezultāta.

Darbs iestādē ar vairāk nekā 300 darbiniekiem turpināsies, kā arī tiks sākta iestādes reorganizācija, lai tā vairāk fokusētos uz tās nosaukumā jau minēto investīciju piesaistīšanu un ekonomiskās attīstības nodrošināšanu, akcentēja Valainis.

Līdzšinējā konkursā, kurš "diemžēl vilkās gana ilgi", bijis plašs dalībnieku loks, taču rezultāts neatbilst tam, kas varētu palīdzēt iestādei attīstīties, uzsvēra ekonomikas ministrs.

Politiķis skaidroja, ka lēmumu par konkursa izbeigšanu bez rezultāta pieņēma, jo viņam nebija pārliecības, ka konkursa komisijas atlasītie kandidāti - neapšaubot viņu kompetences - ir "pareizākie un atbilstošākie esošajai situācijai".

Jaunais konkurss tiks organizēts, ņemot vērā pašreizējā procesā gūtās mācības, atzīmēja Valainis.

Kā ziņots, LIAA direktora amats ir vakants kopš 2023.gada septembra beigām, kad to pameta Kaspars Rožkalns, kurš kļuvis par uzņēmuma "UPB nams" valdes priekšsēdētāju. Rožkalns LIAA direktora amatā strādāja kopš 2020.gada janvāra.

Par LIAA vadītājas pienākumu uzpildītāju šobrīd iecelta LIAA direktora vietniece eksporta jautājumos Iveta Strupkāja.

Jau vēstīts, ka pērnā gada izskaņā tika izsludināts konkurss uz LIAA vadītāja amatu, kurā kopumā pieteicās 52 kandidāti, bet līdz trešajai kārtai šā gada martā nonāca pieci pretendenti.

Latvijas Televīzijas raidījums "De facto" iepriekš vēstīja, ka Valainim piedāvāta izvēle starp diviem finālistiem - Baibu Bļodnieci un Fredi Bikovu. Taču ekonomikas ministrs vērsies Valsts kancelejā, lūdzot papildu informāciju arī par citiem pretendentiem konkursā. Valsts kancelejā gan uzsvērts, ka nedrīkstot šādu informāciju atklāt, pat ne ministram.

Kancelejas direktora vietniece Ieva Lībķena sacījusi, ka viņas pieredzē šī ir pirmā reize, kad ministrs prasījis sīkāku informāciju.

Tajā pašā laikā Valainis skaidrojis, ka Valsts kancelejai pirms konkursa paudis vēlmi, lai finālā piedāvā trīs kategoriju cilvēkus ar dažādiem profiliem: uzņēmējdarbības pieredze, valsts pārvaldes pieredze un pieredze darbā lobija organizācijās. Komisija šo viņa lūgumu neesot izpildījusi.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu