Lielbritānija paziņo par rekordlielu militārās palīdzības paketi Ukrainai (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: AP/Scanpix

Lielbritānijas premjerministrs Riši Sunaks otrdien paziņoja par rekordlielu militārās palīdzības paketi Ukrainai 500 miljonu britu mārciņu (580 miljonu eiro) apjomā, kā arī pavēstīja, ka Lielbritānija līdz 2030. gadam pakāpeniski palielinās savus aizsardzības izdevumus līdz 2,5% no IKP.

"Šodien es paziņoju par lielāko valsts aizsardzības stiprināšanu paaudzes laikā," vizītes laikā Polijā pavēstīja Sunaks.

Palīdzība Ukrainai ietvers 400 transportlīdzekļus, 60 kuterus un laivas, 1600 raķetes un četrus miljonus patronu, kā arī tāla darbības rādiusa raķetes "Storm Shadow".

Palielinot tēriņus aizsardzībai no 2,3%, NATO valstu vidū Lielbritānijas tēriņi aizsardzībai būs vieni no augstākajiem aiz ASV, norādīja Lielbritānijas valdība.

Tas nozīmē, ka Lielbritānija aizsardzībai 2030.-2031.gadā tērēs 87 miljardus sterliņu mārciņu (101 miljardu eiro), un tas, salīdzinot ar patlabanējo līmeni, ir pieaugums par 23 miljardiem mārciņu (27 miljardiem eiro).

Aicinājumi palielināt aizsardzības budžetu bija skanējuši arī no Sunaka Konservatīvās partijas rindām, un daži toriju pārstāvji tēriņus aizsardzībai pat mudināja palielināt līdz 3% no IKP.

"Pasaulē, kas ir tik bīstama, kāda tā nav bijusi kopš Aukstā kara beigām, mēs nevaram atļauties būt pašapmierināti," žurnālistiem Varšavā sacīja Sunaks.

"Es uzskatu, ka mums ir jādara vairāk, lai aizsargātu savu valsti, savas intereses un savas vērtības," pauda premjers, paziņojot par "lielāko nacionālās aizsardzības stiprināšanu paaudzes laikā".

"[Ukrainas] prezidents [Volodimirs] Zelenskis pateicās premjerministram par Apvienotās Karalistes nepārtraukto atbalstu, sakot, ka jaunā militārā palīdzība būtiski palīdzēs vienkāršajiem ukraiņiem, kas cīnās frontē, lai aizstāvētu savu valsti," paziņoja Dauningstrīta.

Tomēr Dauningstrīta nesniedza informāciju, vai palīdzība tiks piegādāta nekavējoties.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu