VIDEO Apcietināto Krievijas aizsardzības ministra vietnieku tomēr tur aizdomās valsts nodevībā (3)

Apollo.lv
Foto: NEXTA/"X"

Par kukuļa pieņemšanu apsūdzētais Krievijas aizsardzības ministrs Timurs Ivanovs tomēr tiek turēts aizdomās par valsts nodevību, tā, atsaucoties uz Federālajam drošības dienestam (FSB) tuviem avotiem, ziņo laikraksts "Vazhnye Istorii".

Viens no avotiem sacīja: "Kukuļdošana ir paredzēta sabiedrībai. Pagaidām viņi nevēlas publiski runāt par valsts nodevību – skandāls ir liels: galu galā aizsardzības ministra vietnieks."

Savukārt cits avots minēja: "Neviens viņu neaizturēs par korupciju. Visi [Kremlī] par to zināja jau sen. Putins deva rīkojumu pēc tam, kad viņiem izdevās viņu pārliecināt, ka runa ir par valsts nodevību."

Izmeklētāji uzskata, ka Ivanovs iesaistījies noziedzīgā sazvērestībā ar trešajām personām: lieta ir saistīta ar līgumu slēgšanu un apakšuzņēmuma darbu veikšanu Aizsardzības ministrijas vajadzībām. Par kukuļa pieņemšanu Ivanovs apcietināts 24. aprīlī Maskavā. 

Iepriekš izdevums “Projekt” publicēja pētījumu par to, kā Ivanovu ģimene slēpa elitāru nekustamo īpašumu gandrīz 1 miljarda rubļu vērtībā.

Tāpat Ivanovs saņem desmitiem miljardu rubļu Krievijas sagrauto ēku būvniecībā Mariupolē, ziņo centrs “Dossier”.

Jau ziņots, ka Krievijas aizsardzības ministra vietnieks Timurs Ivanovs ir aizturēts aizdomās par kukuļņemšanu, otrdienas vakarā paziņoja Krievijas Izmeklēšanas komiteja, neminot sīkākas detaļas.

Krievijas diktators Vladimirs Putins ir informēts par šīs augsta ranga amatpersonas aizturēšanu, kas ir reta parādība Ukrainā notiekošā kara laikā, ziņoja Krievijas valsts mediji.

Saskaņā ar Krievijas Aizsardzības ministrijas vietnē esošo informāciju Ivanovs ir 49 gadus vecs. No 1999. līdz 2012.gadam viņš strādājis degvielas un enerģētikas kompleksa uzņēmumos, bet pēc tam - Maskavas apgabala valdībā. No 2013. līdz 2016.gadam viņš bijis uzņēmuma "Oboronstroj" ģenerāldirektors, bet 2016.gada maijā iecelts par aizsardzības ministra vietnieku.

Ivanova pārziņā ir karaspēka dzīvokļu nodrošinājuma jautājumi, Aizsardzības ministrijas objektu būvniecība un kapitālais remonts, un militārās hipotēkas. Viņš nodarbojies arī ar Bruņoto spēku galvenā dievnama celtniecības jautājumiem.

Krievijas aizsardzības ministra vietnieks ir pakļauts ASV, Eiropas Savienības, Lielbritānijas un Kanādas noteiktām sankcijām.

Krievijas opozīcijas politiķa Alekseja Navaļnija izveidotais Pretkorupcijas fonds 2022.gada decembrī publicēja pētījumu par Ivanova ģimeni. Tajā teikts, ka Ivanovs un viņa dzīvesbiedre Svetlana iztērējuši vairāk nekā miljonu eiro par atpūtu, villu un jahtu nomu, dārglietām un apģērbiem, bet Svetlanas Ivanovas personīgos rēķinus apmaksājusi firma, kas veic būvdarbus Krievijas armijas sagrautajā Ukrainas pilsētā Mariupolē.

Krievijā aizliegtā fonda veiktajā izmeklēšanā arī konstatēts, ka Ivanovs šķīries no sievas, lai viņa varētu apiet ES sankcijas.

"Šodien ir laba diena," sociālajos medijos paziņoja Pretkorupcijas fonda izmeklēšanu vadītāja Marija Pevčiha, komentējot Ivanova aizturēšanu. Kremļa represiju dēļ viņa dzīvo trimdā, bet lielākā daļa Krievijā palikušo opozicionāru atrodas aiz restēm. Navaļnijs februārī nomira cietumā Arktikā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu