FOTO Sākta leģendārā restorāna "Sēnīte" atjaunošana

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Uzsākta leģendārā restorāna "Sēnīte" atjaunošana.
Uzsākta leģendārā restorāna "Sēnīte" atjaunošana. Foto: Žanis Zujevičs

Uzņēmums SIA "Latvian Catering Company" pakāpeniski sācis valsts kultūras pieminekļa - vēsturiskā restorāna "Sēnīte" - atjaunošanu un teritorijas sakopšanu, kas noritēs vairākās kārtās, aģentūrai LETA pavēstīja kompānijā.

Patlaban uzņēmums apzinājis ēku tehnisko stāvokli, daļēji novēršot telpu stāvokļa pasliktināšanos. Veikta inženiertehnisko komunikāciju pārbaude un remonts, novērsti elektrosistēmas bojājumi, notiek teritorijas labiekārtošanas darbi. Iestājoties labvēlīgākiem laikapstākļiem, uzņēmums paredz sākt arī ēkas kupola konservācijas darbus.

FOTO: Uzsākta leģendārā restorāna "Sēnīte" atjaunošana

Uzņēmumā norāda,ka atjaunošanas darbu otrajā kārtā veicamie darbi ir saimniecisko telpu - virtuves, cehu un biroja - atjaunošana, ko iecerēts pabeigt līdz 2024.gada beigām, šīs telpas izmantojot uzņēmuma ražošanas vajadzībām. Trešajā kārtā notiks apmeklētājiem pieejamo telpu - restorāna un alus zāles - atjaunošana, kas plānota 2025.gadā.

"Protams, plāns ir viena lieta, īpaši būvniecības un renovācijas jomā, tomēr ļoti ceram, ka mums tas arī izdosies, jo jūtam ļoti lielu interesi un atbalstu no sabiedrības, kā arī atsevišķiem uzņēmumiem," atklāj "Latvian Catering Company" valdes loceklis Rolands Zujevičs. Viņš pauž cerību atjaunotā restorāna durvis vērt "Sēnītes" 60. dzimšanas dienā 2027.gada 5.decembrī.

Kopējā investīciju summa vēl tiks precizēta laika gaitā, norāda "Latvian Catering Company" pārstāvji. Lai rastu finansējumu nepieciešamo darbu veikšanai, uzņēmums plāno izmantot dažādus finanšu avotus, tostarp kredītiestāžu, tāpat plānota ES finansējuma, kā arī līdzekļu piesaiste kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai.

LETA jau vēstīja, ka restorānu "Sēnīte" Siguldas novadā ar 1,5 hektāru zemesgabalu pērn iegādājies uzņēmums "Latvian Catering Company", kas nodarbojas ar pilna servisa pasākumu organizēšanu Latvijā.

Darījuma summu nekustamo īpašumu kompānijas "Latio" pārstāvji neatklāja. Vienlaikus informācija Zemesgrāmatā liecina, ka "Latvian Catering Company" īpašumu pērn septembrī par 400 000 eiro iegādājās no SIA "Baltijas lāse", kuras īpašnieki vienādās daļas pastarpināti ir Jānis Strautiņš un Atis Sausnītis.

Aģentūras LETA arhīva informācija liecina, ka 2019. gadā "Sēnīte" bija izlikta pārdošanā par 580 000 eiro. Savukārt maizes un konditorejas izstrādājumu ražotājs SIA "Liepkalni" 2018.gadā bija izsludinājuši arhitektu ideju konkursu par kompleksa pārbūvi, kurā uzvarēja arhitekta Jāņa Ruciņa ideja, taču "Sēnītes" atjaunošanas projektu atcēla. Tāpat 2017.gada jūlijā "Liepkalni" sociālajā tīklā "Facebook" publiskoja aicinājumu ikvienam interesentam kopīgi iegādāties kādreizējo restorāna kompleksu "Sēnīte" Inčukalna pagastā.

Savulaik slavenais restorāns "Sēnīte" iekļauts aizsargājamo valsts kultūras pieminekļu sarakstā, kas nozīmē, ka padomju laika ēkas saimnieki nedrīkst nojaukt. Restorāns "Sēnīte" Vidzemes šosejas malā tika uzbūvēts pagājušā gadsimta vidū. Sākotnēji šajā vietā tika izveidota tējnīca ar koši krāsotu lapeni sēnes formā. Vēlāk šajā vietā uzbūvēja jaunu ēku kompleksu, kas tika dēvēts par sešdesmito gadu arhitektūras šedevru.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka SIA "Restorāns Sēnīte" likvidēta 2010.gadā. Uzņēmuma lielākie īpašnieki bija SIA "AVE Astra" un Latvijas kooperatīvo sabiedrību centrālā savienība "Turība". Pastarpināti caur uzņēmumu "AVE Astra" "Sēnītes" īpašnieki bija kādreizējais centrālās savienības "Turība" prezidents, Latvijas Darba devēju konfederācijas viceprezidents Ivars Strautiņš un Atis Sausnītis, kurš savulaik ieņēmis vadošus amatus gan "Turībā", gan "Rīgas piena kombinātā", "Laimā", "Baltijas lāsē" u.c.

"Latvian Catering Company" 2022.gadā strādāja ar 565 935 eiro apgrozījumu un guva 63 643 eiro peļņu, liecina "Firmas.lv" informācija. Finanšu dati par 2023.gadu vēl nav publiskoti. Uzņēmums reģistrēts 2016.gadā, un tā pamatkapitāls ir 3000 eiro. Uzņēmuma īpašnieks ir Rolands Zujevičs.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu