Norvēģu vieglatlētu Ingebrigtsenu tēvu apsūdz par vardarbību ģimenē

LETA
Brāļi Ingebrigtseni. Ilustratīvs foto.
Brāļi Ingebrigtseni. Ilustratīvs foto. Foto: AP/Scanpix

Norvēģijas policija pirmdien pavēstīja, ka pret Norvēģijas vieglatlētu Jākoba, Henrika un Filipa Ingebrigtsenu tēvu un bijušo treneri Gertu Ingebrigtsenu izvirzītas apsūdzības par vardarbību pret ģimenes locekļiem.

Brāļi Ingebrigtseni pagājušā gada oktobrī nāca klajā ar paziņojumu, kurā apsūdzēja savu tēvu par vardarbību pret saviem dēliem.

"Uzaugām kopā ar ļoti agresīvu un autoritāru tēvu, kurš audzināšanā izmantoja fizisku vardarbību un draudus. Mēs joprojām izjūtam diskomfortu un bailes, ar ko sadzīvojām kopš bērnības," norvēģu laikrakstā VG vēsta publicētais brāļu Ingebrigtsenu paziņojums.

Norvēģijas policija sāka izmeklēšanu par vardarbības apgalvojumiem un pirmdien paziņoja, ka prokurori ir nolēmuši apsūdzēt sportistu tēvu par vardarbību ģimenē pret vienu no saviem bērniem. Gerts Ingebrigtsens tiek apsūdzēts par vardarbību pret kādu no jaunākajiem ģimenes bērniem.

Apsūdzības saistītas ar Gerta Ingebrigtsena veikto vardarbību no 2018.līdz 2022.gadam. Ja tiesā viņš tiks atzīts par vainīgu, tad bijušajam trenerim var tikt piespriests cietumsods līdz pat sešiem gadiem.

Jākobs Ingebrigtsens no trīs vecākajiem brāļiem sasniedzis augstākos rezultātus, izcīnot zeltu divas reizes pasaules čempionātā 5000 metru distancē, kā arī kļūstot par olimpisko čempionu 1500 metru distancē.

Savukārt Henriks un Filips Ingebrigtseni pa reizei kļuvuši par Eiropas čempioniem 1500 metru skrējienā.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu