FOTO UN VIDEO Nāvējoši plūdi Brazīlijā: ūdens pārņēmis Portualegri lidostu un stadionu

Plūdu skartā Portualegri lidosta. Foto: Reuters/ScanPix
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Vismaz 95 cilvēki ir gājuši bojā spēcīgajās lietusgāzēs un sekojošajos plūdos Brazīlijas dienvidos, Riugrandi du Sulas štatā, kur no vētras sekām cietuši vairāk nekā 1 miljons cilvēku 385 pašvaldībās, ziņo BBC.

Rekordlielais nokrišņu daudzums saistīts ar "El Niño" – klimata parādību, kas sasilda ūdeņus Klusajā okeānā un Brazīlijas dienvidos mēdz izraisīt spēcīgas lietusgāzes.

Klimata pārmaiņas, ko galvenokārt izraisa fosilo kurināmo dedzināšana, ir arī saasinājušas ekstrēmos laikapstākļus reģionā.

Riugrandi du Sulas štats, Brazīlijas vistālāk dienvidos esošais štats un vēl nesen kluss lauksaimniecības reģions, pēdējos gados ir piedzīvojis vairākus ekstrēmus laikapstākļu fenomenus.

Štata galvaspilsētas Portualegri lidostu un futbola stadionu "Gremio Arena", kura ietilpība ir 55 000, pilnībā iegremdējuši plūdi.

Portualegri lidosta pirms un pēc plūdiem.
Portualegri lidosta pirms un pēc plūdiem. Foto: AP/Scanpix
Portualegri futbola stadions pirms un pēc plūdiem.
Portualegri futbola stadions pirms un pēc plūdiem. Foto: AP/Scanpix

Brazīlijas futbola zvaigzne Neimars savā "Instagram" kontā publicējis attēlu, kurā redzama lidmašīna, kas novietota blakus paletēm ar ūdeni, pārtiku un citiem resursiem, kas nepieciešami plūdos cietušajiem.

Viņš rakstīja: "Mūsu Brazīlija piedzīvo grūtus laikus, un palīdzības NEKAD nav par daudz, neatkarīgi no jūsu finansiālā stāvokļa, svarīgi ir tas, kas ir tavā sirdī."

Kā iepriekš ziņoja LETA, plūdu dēļ Riugrandi du Sulas štatā vairāk nekā 24 000 cilvēku bija spiesti pamest savas mājas, vairāk nekā 8000 izvietoti ārkārtas patversmēs.

Brazīlijas prezidents Luīss Ināsiu Lula da Silva plūdus raksturojis kā vienus no smagākajiem valsts vēsturē.

"Brazīlijas vēsturē nekad vienā vietā nav bijis tik pamatīgs lietus," preses konferencē valsts galvaspilsētā Braziljā sacīja prezidents.

Kā pavēstīja amatpersonas, glābšanas operācijās iesaistīti vairāk nekā 2000 glābēju civilistu, savukārt Aizsardzības ministrija paziņoja, ka norīkoti arī vairāk nekā 900 karavīru, kā arī iesaistītas deviņas armijas lidmašīnas un 98 laivas.

Līdz šim izdevies izglābt 8000 cilvēku.

Lietavas sākās 29. aprīlī un izraisīja plašus plūdus un zemes nogruvumus.

Postījumi nodarīti ēkām un tiltiem, ceļi daudzviet ir neizbraucami.

Varas iestādes Riugrandi du Sulas štatā ir izsludinājušas ārkārtas stāvokli. Glābēji turpina meklēt desmitiem bez vēsts pazudušu cilvēku sagruvušu māju, tiltu un ceļu drupās.

Vētras postījumi ir skāruši apmēram 150 šī štata pašvaldības. Vismaz 10 cilvēki ir ievainoti, bet ap 10 tūkstošiem cilvēku ir zaudējuši pajumti.

Riugrandi du Sulas štata gubernators Eduardo Leite paziņoja, ka štatu ir piemeklējusi "ļaunākā katastrofa tā vēsturē".

Oficiālais bojāgājušo skaits 2. maijā pieauga no 13 līdz 29 cilvēkiem, bet bez vēsts pazudušo skaits - no 21 līdz 60 cilvēkiem. "Ar visdziļākajām sāpēm sirdī es zinu, ka būs vēl vairāk," sacīja gubernators.

Lula, kurš šajā stihijā vaino klimata pārmaiņas, 2. maijā ieradās Santamarijas pilsētā ar ministru delegāciju un noturēja darba sanāksmi ar Leiti un citām amatpersonām, lai koordinētu glābšanas pasākumus.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu