Eirovīzijas fināls Doma laukumā pulcējis aptuveni 2000 cilvēku

LETA
Eirovīzijas fināla tiešraides publiskā skatīšanās Doma laukumā.
Eirovīzijas fināla tiešraides publiskā skatīšanās Doma laukumā. Foto: Evija Trifanova/LETA

Zviedrijas pilsētā Malme 11. maijā notikušo starptautisko Eirovīzijas dziesmu konkursa finālu Doma laukumā skatījušies ap 2000 cilvēku, aģentūru LETA informēja Rīgas pašvaldības policijas pārstāve Kristīne Kļaveniece.

Pasākums aizritējis bez starpgadījumiem, atzīmēja Kļaveniece.

Jau ziņots, ka Dons sestdien, 11.maijā piedalījās Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā, kas norisinājās "Malmo Arena" Malmē, Zviedrijā. Dziedātāja izpildītā dziesma "Hollow" 25 dziesmu konkurencē ierindojās 16.vietā. Par konkursa uzvarētāju kļuva Šveices pārstāvis Nemo ar dziesmu "The Code".

Dziedātājs Dons pārstāvēja Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā, uzstājoties ar 11.kārtas numuru. Dziedātājs ceturtdien, 9.maijā, piedalījās Eirovīzijas dziesmu konkursa otrajā pusfinālā, kas norisinājās Malmē, Zviedrijā. Latvijas pārstāvis savā pusfinālā sacentās ar 15 citām valstīm, un skatītāju balsojumā noskaidrojās, ka finālā kopā ar Latviju iekļūst Igaunijas, Nīderlandes, Izraēlas, Šveices, Armēnijas, Grieķijas, Norvēģijas, Gruzijas un Austrijas pārstāvji.

Dons ar dziesmu "Hollow" 10.februārī tiešraidē kļuva par Latvijas Televīzijas dziesmu konkursa "Supernova 2024" uzvarētāju, iegūstot iespēju pārstāvēt Latviju 68. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā.

Video: Dons komentē iekļūšanu Eirovīzijas finālā

Dziesma "Hollow" sākotnēji izdota latviešu valodā ar nosaukumu "Lauzto šķēpu karaļvalsts", kas atzīta par "Muzikālās bankas 2023" vērtīgāko dziesmu. Dziesma "Hollow" veidota kopā ar īru dziesmu autoru un producentu Liamu Gedesu un amerikāņu dziesmu autori Keitu Nortropu.

Jau vēstīts, ka iepriekšējais Latvijas pārstāvis, kurš iekļuva Eirovīzijas finālā, bija Justs Sirmais 2016.gadā. Viņš ar Aminatas Savadogo sarakstīto dziesmu "Heartbeat" ierindojās 15.vietā.

Eirovīzijas rīkotāja ir Eiropas Raidorganizāciju savienība (EBU).

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu