Krievija ieņem vēl četrus ciemus Harkivā. Ukrainas Bruņoto spēku virspavēlnieks ziņo, ka situācija pasliktinās

Apollo.lv
Ukrainas Bruņotie spēki Harkivā.
Ukrainas Bruņotie spēki Harkivā. Foto: AFP/SCANPIX

Krievijas karaspēka vienības iekļuvušas dziļi Ukrainas bruņoto spēku aizsardzībā Harkivas apgabalā, vienas dienas laikā ieņemot vēl četras apdzīvotās vietas, vēsta "Meduza", atsaucoties uz Krievijas Aizsardzības ministrijas 12. maija ziņojumu.

Tāpat Krievijas karaspēks ieguvis trīs Ukrainas bruņoto spēku brigāžu vienību ekipējumu, apgalvo Krievijas militārais departaments.

Diennakts laikā Ukrainas bruņoto spēku zaudējumi šajā virzienā sasniedza teju 100 militārpersonas, divus tankus, vienu bruņu kaujas mašīnu "Kozak" un četras automašīnas, piebilda agresorvalsts ministrijā.

Dienu iepriekš Krievijas Aizsardzības ministrija paziņoja par vēl piecu ciemu ieņemšanu Harkivas apgabalā.

12. maija pēcpusdienā Ukrainas bruņoto spēku virspavēlnieks Oleksandrs Sirskis savā "Telegram" ierakstā sacīja, ka situācija Harkivas apgabalā šonedēļ ir būtiski pasliktinājusies.

"Šobrīd turpinās kaujas pierobežas rajonos gar valsts robežu ar Krieviju. Situācija ir sarežģīta, taču Ukrainas aizsardzības spēki dara visu, lai noturētu aizsardzības līnijas un pozīcijas un sakautu ienaidnieku," raksta militārists.

Sirskis atzīmēja, ka situācija frontē saglabājas saspringta, un ienaidnieks aktīvi uzbrūk vienībām vairākos virzienos ar mērķi virzīties dziļāk Ukrainas valsts teritorijā.

Pēc viņa teiktā, Aizsardzības spēku vienības aizvada smagas aizsardzības kaujas, lai apturētu Krievijas mēģinājumus izlauzties cauri Ukrainas aizsardzībai.

"Mūsu izlūkošanas, artilērijas un bezpilota sistēmu vienības zina ienaidnieka plānus, un tādēļ mēs spējam elastīgi reaģēt uz visām viņu darbībām, lai stiprinātu aizsardzību."

Sirskis informēja, ka karstas kaujas turpinās Kupjanskas, Severskas, Limanskas, Pokrovskas virzienā un situācijas izmaiņas ir ļoti dinamiskas.

"Dažos apgabalos ienaidnieks gūst daļējus panākumus, citos Aizsardzības spēki atraida ienaidnieku un uzlabo savu taktisko pozīciju.

Neskatoties uz sarežģīto situāciju frontē, vienības tiek rotētas, lai atpūtinātu militārpersonas un atjaunotu brigāžu kaujas efektivitāti," atzīmēja sirskis.

Iepriekšējā vakarā Ukrainas Bruņoto spēku ģenerālštābs ziņoja, ka turpina pretuzbrukuma pasākumus Harkivas apgabalā, kā arī cīnās par apmetnēm, kas "faktiski atrodas pelēkajā zonā".

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu