VIDEO Atvērts "portāls" starp Ņujorku un Dublinu. Cilvēki rīkojās tieši tā, kā varēja gaidīt

Apollo.lv
"Portāls", kas savieno Dublinu un Ņujorku.
"Portāls", kas savieno Dublinu un Ņujorku. Foto: Reuters/ScanPix

Pagājušajā nedēļā tika atklāta mākslas instalācija, kas virtuāli savieno Dublinu ar Ņujorku. Vien četras dienas vēlāk Dublinas pilsētas dome paziņojusi, ka tās darbībā tiks ieviestas izmaiņas saistībā ar dažu cilvēku "nepiedienīgu uzvedību", ziņo BBC.

Liels, apaļš ekrāns kopš pagājušās piektdienas savieno Ņujorku un Dublinu ar nepārtrauktu tiešraidi, proti, abās pilsētās uzstādītas līdzīgas mākslas instalācijas, kuras filmē un pārraida notiekošo pie instalācijas otrā pilsētā.

Tādējādi cilvēki Dublinā reāllaikā var redzēt, kas notiek Ņujorkā, un otrādi.

"Portāli" tika atvērti pagājušajā nedēļā, un daudzi cilvēki izbaudīja iespēju pasveicināt garāmgājējus otrpus Atlantijas okeānam.

Tomēr 13. aprīlī Īrijas un ASV mediji ziņoja par nedēļas nogalē novērotu Dublinas portāla apmeklētāju nepiedienīgu uzvedību.

Sociālajos tīklos izplatījušies videoklipi, kuros kāds vīrietis no Dublinas Ņujorkas publikai atkailina savu pēcpusi.

Citos video redzams, kā dublinieši, iespējams, lieto narkotiskas vielas.

Kāds aculiecinieks ziņojis par sievieti, kura, iespējams, esot alkohola reibumā, provokatīvi dejojusi pie portāla ekrāna, līdz viņu aizveda Īrijas policija.

Atbildīgās iestādes pirmdien paziņoja, ka lielākoties cilvēku attieksme pret instalāciju bijusi pozitīva, tomēr neliela daļa portāla apmeklētāju uzvedušies nepiemēroti un nepiedienīgi, kam pievērsta uzmanība sociālajos tīklos.

"Lai gan mēs nevaram kontrolēt visu aktivitāti pie "portāla", mēs ieviešam dažus tehniskus risinājumus, lai to risinātu, un tie sāks darboties tuvāko 24 stundu laikā," piebilst pilsētas dome.

Tajā pašā laikā interneta vidē arī izplatās attēli ar "portālu", kurā cilvēki publikai otrpus okeānam rāda pornogrāfisku saturu un "jokus" par 11. septembra traģēdiju.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām