ASV Pārstāvju palāta nobalso par ieroču piegāžu atjaunošanu Izraēlai

LETA
Izraēlas tanks.
Izraēlas tanks. Foto: MENAHEM KAHANA

ASV Pārstāvju palāta ceturtdien pieņēma likumprojektu, kura mērķis ir piespiest prezidentu Džo Baidenu atjaunot apturētās ieroču piegādes Izaēlai.

Likumprojekts tika pieņemts ar 224 balsīm par un 187 pret.

Pārstāvju palātā, kur vairākums ir republikāņiem, šo likumprojektu atbalstīja 208 republikāņi un 16 demokrāti. Pret to balsoja lielākā daļa demokrātu un trīs republikāņi.

Ir gaidāms, ka šis likumprojekts netiks pieņemts Senātā, kur neliels vairākums ir demokrātiem, un nekļūs par likumu. Tomēr tā pieņemšana Kongresa apakšpalātā ir uzsvērusi ASV vēlēšanu gadā pastāvošās dziļās domstarpības jautājumā par Izraēlas politiku.

Baidens iepriekš bija paziņojis, ka uzliks veto šim likumprojektam, ja Kongress to pieņemtu. Tā teksts aicina viņa administrāciju ātri īstenot visus ieroču sūtījumus Izraēlai, kurus jau ir apstiprinājis Kongress.

ASV ir apturējušas bumbu un munīcijas piegādi Izraēlai, ņemot vērā tās militārās darbības Gazas joslas dienvidu pilsētā Rafahā.

Baltais nams vairākkārt ir licis saprast, ka ir pret Izraēlas armijas ofensīvu Rafahā, kur patvērušies daudz palestīniešu no pārējās Gazas joslas teritorijas.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu