Svētdien svelmi nomainīs pērkona negaiss (1)

LETA
Foto: Vasarīgas smaržas pavadīta ziedēšana Latvijas Universitātes botāniskajā dārzā
Foto: Vasarīgas smaržas pavadīta ziedēšana Latvijas Universitātes botāniskajā dārzā Foto: Jānis Škapars/TVNET

19. maijā pēcpusdienā un vakarā Latvijas rietumu un centrālajos rajonos, arī Rīgā, gaidāmas pērkona lietusgāzes, tomēr Rīgas maratona dalībniekiem skrējiena laikā jārēķinās ar svelmi, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) prognoze.

Vējš vietām negaisa laikā būs brāzmains, gaiss valstī iesils līdz +21…+26 grādiem, bet vietām piekrastē līdz tikai +18…+20 grādiem.

Galvaspilsētā dienas pirmā puse, kad notiks "Rimi" Rīgas maratons, būs saulaina un karsta - gaiss iesils līdz +24…+26 grādiem, tādēļ skrējējiem jāievēro piesardzība.

Saules radiācijas ultravioletais (UV) indekss dienas vidū sasniegs vidēju līmeni, tādēļ meteorologi aicina šajā laikā ilgstoši neuzturēties tiešos saules staros.

Maratona direktors Aigars Nords aģentūrai LETA uzsvēra, ka skrējējiem jāparūpējas par vieglu apģērbu, jālieto saules aizsarglīdzekļi un jāpaņem līdzi ūdens.

Trasē būs vēsturiski lielākais ūdens smidzinātāju skaits un organizatori ir gatavi uzņemt skrējējus, taču Nords aicina dalībniekus būt godīgiem pret sevi un nemēģināt svētdien izspiest personīgos rekordus. Ja skrējējam nav laba pašsajūta, ir jāizstājas, jo karsts laiks nepiedod kļūdas, brīdināja Nords, uzsverot, ka Rīgas maratons notiks arī nākamgad.

Maratona tīmekļvietnē ir pieejama informācija dalībniekiem, kā labāk sagatavoties skrējienam karstā laikā. Tāpat maratona rīkotāji aicina dalībniekus izvērtēt savu pašsajūtu svētdien no rīta, piemēram, vai nav temperatūras, noguruma, vai cilvēks ir labi izgulējies, vai ķermenī nav jūtamas sāpes.

Dienas vidū mākoņu daudzums Rīgā pakāpeniski palielināsies un arī galvaspilsētā vakarā gaidāms lietus ar pērkona negaisu.

Tikmēr Latvijas austrumu daļā mežos ir augsta ugunsbīstamība, tādēļ LVĢMC izsludinājis dzelteno brīdinājumu, kas būs spēkā no šodienas līdz 24.maijam. Iedzīvotāji ir aicināti būt piesardzīgi mežu un krūmāju tuvumā un nekurināt ugunskurus, nelietot pirotehniku, nodzēst izsmēķus, nepieļaut viegli uzliesmojošu šķidrumu un priekšmetu nonākšanu mežā vai krūmājos.

Strādājot mežā vai krūmāju teritorijā, ir jāievēro ugunsdrošības noteikumi. Ja tiek pamanīta aizdegšanās, uzreiz ir jāziņo glābšanas dienestam.

Uz augšu