Lietuvas robežsargi saņems smagos ieročus (1)

LETA
Foto: dpa/scanpix

Lietuvas robežsargiem tiks piešķirti smagie ieroči, pirmdien paziņoja iekšlietu ministre Agne Bilotaite, nesniedzot detalizētāku informāciju par robežsargu apbruņošanu.

"Aizsardzības ministrija palīdzēs apbruņot robežsargus ar smagajiem ieročiem," viņa pirmdien sacīja žurnālistiem Palukņu lidlaukā Traķu Rajonā. "Es negribētu sniegt detalizētāku informāciju, jo viss vēl tiek precizēts," piebilda ministre.

Iekšlietu ministre pirmdien pavadīja premjerministri Ingrīdu Šimonīti Valsts robežsardzes dienesta Aviācijas pārvaldes spēju pārbaudē.

"Mums ir vienots redzējums par situāciju, un mēs kopīgi strādājam, lai pastiprinātu visus dienestus," Bilotaite sacīja, piebilstot, ka lēmums aprīkot robežsargus ar smagajiem ieročiem ir atbilde uz karu Ukrainā.

Lietuvas robežsardze nesen ir aprīkota ar moderniem ieročiem atbilstoši NATO standartiem, norādīja iekšlietu ministre.

Savukārt Lietuvas Valsts robežsardzes dienesta vadītājs Rustams Ļubajevs sacīja, ka plānotie smagie ieroči ietvers gan mobilas, gan nemobilas iekārtas.

"Ieročiem, kurus plānojam iegādāties pirmajā posmā, nebūs nepieciešama īpaša apmācība," viņš teica, paskaidrojot, ka "tie būs paredzēti lietošanai pret karavīriem un noteiktu aprīkojumu". Robežsardzes vadītājs piebilda, ka ekipējumu plānots iegādāties līdz gada beigām ar Aizsardzības ministrijas palīdzību.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu