ANO apturējusi pārtikas sadali Rafahā tās trūkuma dēļ

LETA
Foto: AFP/SCANPIX

ANO otrdien paziņoja, ka ir apturējusi pārtikas sadali Gazas joslas dienvidu pilsētā Rafahā pārtikas piegāžu trūkuma un nedrošās situācijas dēļ.

ANO arī paziņoja, ka pēdējās divās dienās neviena kravasmašīna ar humāno palīdzību nav ieradusies Gazas joslā caur peldošo piestātni, kuru ASV uzbūvēja Gazas joslas piekrastes tuvumā palīdzības piegādēm pa jūru.

ANO palestīniešu bēgļu aģentūra UNRWA sociālo mediju platformā "X" paziņoja par pārtikas sadales apturēšanu Rafahā, kā iemeslu minot piegāžu trūkumu. Pārtikas sadali Rafahā apturēja arī ANO Pasaules Pārtikas programma (WFP), kuras krājumi šajā pilsētā ir izsīkuši.

ANO preses sekretārs Stefans Dižarriks sacīja, ka UNRWA sadales centrs un WFP noliktavas Rafahā ir "nepieejamas notiekošo militāro operāciju dēļ".

ANO neprecizēja, cik daudz palestīniešu ir palikuši Rafahā, kopš Izraēla pirms divām nedēļām sāka militāras operācijas dažos šīs pilsētas rajonos, bet tur var būt palikuši simtiem tūkstoši cilvēku.

Gazas joslā notiekošā kara laikā Rafahas iedzīvotāju skaits bija pieaudzis līdz 1,3 miljoniem cilvēku. Pēc Izraēlas militāro operāciju uzsākšanas šajā pilsētā to ir atstājuši 810 000 cilvēku, bet Izraēla paziņoja, ka nav uzsākusi plānoto pilna apjoma evakuāciju no Rafahas.

WFP paziņoja, ka tai arī sāk pietrūkt pārtikas Gazas joslas centrālajai daļai, kur patvērušies simtiem tūkstoši no Rafahas aizbēgušo palestīniešu.

WFP preses sekretāre Abīra Etefa brīdināja, ka "humānās palīdzības operācijas Gazā ir tuvu sabrukumam". Ja netiks atsāktas pārtikas un citas palīdzības piegādes Gazas joslai "lielos daudzumos, tad izplatīsies badam līdzīgi apstākļi", viņa sacīja.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu