Sāksies pasaules čempionāta izslēgšanas spēles. Vai Šveice beidzot uzveiks Vāciju?

Šveices hokeja izlases spēlētājs Kevins Fiala
Šveices hokeja izlases spēlētājs Kevins Fiala Foto: Emmi Korhonen/LEHTIKUVA/SIPA/Emmi Korhonen/LEHTIKUVA/SIPA

Ceturtdien, 23. maijā, Čehijā turpināsies pasaules čempionāts hokejā. Četrās ceturtdaļfināla spēles tiks noskaidrotas komandas, kas cīnīsies par medaļām.

Plkst.17.20 Prāgā nūjas krustos Kanāda ar Slovākiju, bet Ostravā cīnīsies Šveice un Vācija. Četras stundas vēlāk sāksies spēles, kurās galvaspilsētā Čehija spēkosies ar ASV, savukārt Ostravā būs ziemeļvalstu Zviedrijas un Somijas duelis.

Arī 2023., 2021. un 2010. gadā Šveica ceturtdaļfinālā spēkojās ar Vācijas hokejistiem. Visos trīs dueļos tieši vācieši svinēja uzvaru. Kopumā šis ir Vācijas piektais, bet Šveices septītais ceturtdaļfināls pēc kārtas. 

ASV piedalās savā 13. PČ ceturtdaļfinālā pēc kārtas, Zviedrija trešajā, bet Slovākija atgriežas pēc viena gada pārtraukuma. Savukārt Čehija, Kanāda un Somija nekad nav izlaidusi ceturtdaļfinālu.

Pēc ceturtdaļfināla komandas tiks izsētas pa jaunu un veidos pusfināla pārus.

Pērnā gada bronzas medaļniece Latvija šajās meistarsacīkstēs neizkļuva no apakšgrupas un ierindojās devītajā vietā.

Turnīrā startējošās 16 komandas bija sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei garantē septiņas spēles. Katras grupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpina cīņu par medaļām, bet abu grupu vājākās komandas - Lielbritānija un Polija - pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā starp 16 labākajām būs Ungārija un Slovēnija.

Pērn pasaules meistarsacīkstēs triumfēja kanādieši, kuri izšķirošajā mačā pārspēja Vāciju, bet bronzas medaļas izcīnīja Latvija, pagarinājumā pieveicot ASV valstsvienību.

Pasaules čempionāts Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā norisināsies līdz 26.maijam.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu