"Mani uz mēnesi ieveda mākslīgajā komā." JRT aktrise Ragovska atklāti par savu veselību

Apollo.lv
Elvita Ragovska
Elvita Ragovska Foto: jrt.lv

Šā gada aprīlī tika uzsākta ziedojumu vākšana Jaunā Rīgas teātra (JRT) aktrises Elvitas Ragovskas veselībai. Intervijā žurnālam "Ir" viņa atklāj detaļas par savu veselību.

25 gadus vecās Elvitas sirdi pērn skāra infekcija. Viņa bija devusies uz Vāciju ar mērķi satikt savu hinduisma skolotāju un piedalīties nedēļu ilgā garīgā festivālā. Viņa darbojās kā brīvprātīgā un brīvajos brīžos piedalījās nodarbībās, taču viņai pēkšņi uzkāpa temperatūra.

"Aizdomīgi likās vienīgi tas, ka nebija ierasto saaukstēšanās pazīmju - nesāpēja ne galva, ne kakls. Bija tikai augsta temperatūra un vājums," atceras Elvita.

Drīz vien parādījās svīšana, bet vēl pēc pāris dienām viņa pat nespēja izkāpt no gultas.

Aktrise nonāca slimnīcā, taču, saprotot situācijas nopietnību, viņu ar helikopteru pārveda uz lielāku ārstniecības iestādi.

Elvita izdevumam atklāj, ka tobrīd sirds kreisais kambaris strādāja ar ļoti mazu jaudu, labajam pietrūka spēka vienam uzņemties visu darbu. Atteicās darboties arī aknas. Sākās plaušu karsonis. Asiņoja deguns, to nevarēja apturēt. Elvitai pieslēdza divus mākslīgās asinsrites aparātus.

"Situācija bija tik kritiska, ka mani uz mēnesi ieveda mākslīgajā komā," tā aktrise.

Pēc atmošanās viņa nedrīkstēja dzert un viņai rādījās halucinācijas, kas juka ar realitāti. "Mēnesi guļot komā, biju zaudējusi taukus, muskuļus, man bija tikai kauli un āda. Nevarēju pakustēties, parunāt, bija grūtības elpot, norīt, un es šausmīgi klepoju."

Atmostoties no komas, 175 centimetrus garā Elvita svēra tikai 45 kilogramus.

Šobrīd aktrise atlabst mājās, taču ECMO aparāts, kas izglāba viņas dzīvību, atņēma viņai pēdu.

Jau ziņots, ka aktrisei nepieciešamā summa tika saziedota, taču kopējie atveseļošanās izdevumi nav precīzi paredzami un var mainīties.

Vairāk lasi žurnāla "Ir" 9. maija numurā!

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu