AT skatīs bijušās Talsu izpilddirektores lietu par pabalstu nelikumīgu izmaksu

LETA
Uzraksts "Notiek tiesas sēde"; ilustratīvs foto.
Uzraksts "Notiek tiesas sēde"; ilustratīvs foto. Foto: Edijs Pālens/LETA

Augstāka tiesa (AT) ierosinājusi kasācijas tiesvedību bijušās Talsu pašvaldības izpilddirektores Ievas Krēķes lietā par pabalstu nelikumīgu izmaksu.

Iepriekš Kurzemes apgabaltiesa Krēķi atzina par vainīgu un piesprieda viņai sabiedrisko darbu 150 stundu apmērā. Par spriedumu tika iesniegta kasācijas sūdzība. Savukārt pirmās instances tiesa Krēķi pilnībā attaisnoja. Par spriedumu tika saņemts prokurora protests.

Sieviete apsūdzēta par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli mantkārīgā nolūkā, aģentūru LETA informēja prokuratūra.

Apsūdzētā ar diviem pašvaldības darbiniekiem noslēdza vienošanos par darba tiesisko attiecību izbeigšanu pēc pušu vienošanās.

Saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumu, izbeidzot darba tiesiskās attiecības pēc savstarpējas vienošanās, atlaišanas pabalstu var izmaksāt viena mēneša vidējās izpeļņas apmērā, taču apsūdzētā katram no minētajiem darbiniekiem apņēmās izmaksāt atlaišanas kompensāciju četru mēnešu vidējās izpeļņas apmērā.

Tādējādi apsūdzētā, ļaunprātīgi izmantojot savu dienesta stāvokli, ar ko viņai piešķirtas ekskluzīvas tiesības vienpersoniski pieņemt lēmumus par līgumu un vienošanās slēgšanu, tīši izšķērdēja Talsu novada pašvaldības finanšu līdzekļus, nodarot tai materiālos zaudējumus 11 777 eiro.

Apsūdzētā persona savu vainu noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā neatzīst.

Jau ziņots, ka lietu pirms nodošanas prokuratūrā izmeklēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu