Šimonīte apsveic Nausēdu ar uzvaru Lietuvas prezidenta vēlēšanās

LETA
Papildināts 21:43, 26. maijs, 2024
Foto: Piotr Nowak

Lietuvas premjerministre Ingrīda Šimonīte svētdienas vakarā apsveica savu sāncensi, pašreizējo valsts galvu Gitanu Nausēdu ar uzvaru prezidenta vēlēšanās.

Lietuvas premjerministre Ingrīda Šimonīte svētdienas vakarā apsveica savu sāncensi, pašreizējo valsts galvu Gitanu Nausēdu ar uzvaru prezidenta vēlēšanās.

"Es vēlētos apsveikt ievēlēto Lietuvas prezidentu," žurnālistiem teica Šimonīte.

Viņa sacīja, ka pirmdien turpinās darbu premjerministres amatā.

Šimonīte pateicās par atbalstu tiem, kas par balsoja par viņu, nepaklausot dažu politiķu aicinājumiem nebalsot par viņu pirmajā kārtā, lai nepieļautu viņas iekļūšanu otrajā kārtā.

Viņa arī piebilda, ka atrašanās premjerministres amatā nav padarījusi viņai vieglāku kandidēšanu prezidenta vēlēšanās.

Pēc balsu saskaitīšanas 1650 no 1895 iecirkņiem konstatēts, ka svētdien notikušajā vēlēšanu otrajā kārtā Nausēda ieguvis 77,17% balsu, bet konservatīvās partijas "Tēvzemes savienība - Lietuvas kristīgie demokrāti" kandidāte Šimonīte - 21,28% balsu, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas publiskotie provizoriskie rezultāti.

Vēlētāju aktivitāte bija 49,61%.

Jau ziņots, ka 12.maijā notikušajā pirmajā kārtā, kurā bija astoņi kandidāti, Nausēda ieguva 43,95% balsu, bet Šimonīte - 20,05% balsu. Aktivitāte pirmajā kārtā bija 59,95%.

Arī pirms pieciem gadiem prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā sacentās Nausēda un Šimonīte, kas bija tolaik opozīcijā esošo konservatīvo kandidāte, un neatkarīgais kandidāts ekonomists Nausēda uzvarēja ar 66,53% balsu, bet Šimonīte saņēma 33,47% balsu. Pēc konservatīvo uzvaras 2020.gada parlamenta vēlēšanās Šimonīte kļuva par premjerministri.

Lietuvas prezidents tiek ievēlēts uz piecu gadu termiņu un amatu var ieņemt ne vairāk kā divus termiņus pēc kārtas.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu