Izraēlas premjerministrs uzskata par nepilnīgu Baidena plānu par pamieru Gazas joslā

LETA
Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu
Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu Foto: Debbie Hill/AP

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu uzskata par nepilnīgu ASV prezidenta Džo Baidena izklāstīto plānu par pamieru Gazas joslā un ķīlnieku atbrīvošanu, pirmdien paziņojis Izraēlas valdības preses pārstāvis.

Baidens piektdien nāca klajā ar trīs posmu plānu, kas galu galā novestu pie karadarbības pārtraukšanas, visu palestīniešu kaujinieku sagūstīto ķīlnieku atbrīvošanas un novestu pie izpostītās Gazas joslas atjaunošanas bez teroristu grupējuma "Hamās" atrašanās pie varas.

"Prezidenta Baidena iesniegtais plāns ir nepilnīgs," Netanjahu sacīto citēja valdības preses pārstāvis Deivids Mencers, piebilstot, ka "karš tiks apturēts, lai atgrieztu ķīlniekus", bet pēc tam sekos diskusijas par to, kā sasniegt Izraēlas mērķi likvidēt "Hamās".

Netanjahu atsevišķā paziņojumā, ko izplatīja viņa birojs, uzsvēra, ka "apgalvojumi, ka mēs esam piekrituši pamieram, neizpildot mūsu nosacījumus, ir nepareizi".

Izraēlas nacionālās drošības ministrs Itamars Bengvirs pirmdien paziņoja, ka Baidena plāns ir bezatbildīgs un nozīmētu kara beigas, nesasniedzot mērķi, ko skaidri noteica kabinets, proti, "Hamās" iznīcināšanu. Bengvirs arī paziņoja, ka gadījumā, ja Netanjahu "parakstīs bezatbildīgu vienošanos", viņa pārstāvētā partija izjauks valdību.

Tikmēr opozīcijas līderis, ekspremjers Jairs Lapids paziņoja, ka valdība nevar ignorēt Baidena sacīto, un solīja atbalstīt Netanjahu, ja viņa galēji labējie koalīcijas partneri izstāsies no valdības.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu