Jonasa pārstāvētās komandas īpašnieks kritizē sacensību ārstu

LETA
Pauls Jonass
Pauls Jonass Foto: Bavo Swijgers

Tīmekļa vietnē "Gatedrop.com" Jonasa pārstāvētās komandas "Standing Construct Honda" īpašnieks Tims Matiss izteicis neapmierinātību par sacensību ārsta neprofesionalitāti.

2. maijā Latvijas motokrosists kritienā otrā brauciena sākumā salauza labās rokas augšdelma kaulu.

"Gatedrop.com" vēsta, ka telefona sarunā Matiss apliecināja, ka savainojums šobrīd ir smagāks nekā pēc kritiena, un uzsvēra, ka Starptautiskā Motosporta federācija (FIM) ir atbildīga par sacensībām piesaistītajiem ārstiem.

Sacensību mārketinga kompānija "Infront Moto Racing" bija nodrošinājusi kravas automašīnu ar savainojumu skenēšanas aparatūru, taču ārsts nepieprasīja tās izmantošanu pirms paša veiktajām darbībām.

Matiss stāsta, ka uzreiz pēc avārijas kļuva skaidrs, ka kaut kas nav kārtībā ar Jonasa pleca locītavu.

"Uz vietas esošais ārsts pieļāva, ka plecs ir izmežģīts, un nekavējoties sāka mēģināt ievilkt plecu ligzdā, neveicot rentgena uzņēmumus un nepielietojot nekādu citu pleca traumas noteikšanas aparatūru, lai gan Jonasa fizioterapeits uz to vairākkārt uzstāja," skaidro Matiss.

Kad ārstam neizdevās ievilkt plecu atpakaļ, viņš to vēlreiz mēģināja izdarīt pēc anestēzijas, tomēr tad pamanīja, ka plecs veic neparastas kustības, kā arī dzirdēja "kaulu krakšķoņu", stāsta Matiss.

Viņš stāsta, ka pēc tam ārsts lika Jonasu ievietot ātrās palīdzības mašīnā un nogādāt Halles slimnīcā, kur atklājās, ka plecs ir ne tikai izmežģīts, bet augšdelma kaulam augšpusē ir arī lūzums, un ārsta mēģinājumi ievilkt plecu atpakaļ varēja lūzumu pasliktināt.

"Slimnīcā mums teica, ka ir svarīgi Jonasu ātri operēt, lai izvairītos no nervu bojājumiem," saka Matiss, piebilstot, ka to apstiprināja arī ārsts, kuram tika nosūtītas fotogrāfijas.

Tomēr tieši pirms operācijas tika saņemta ziņa, ka slimnīcā ir ieradies vēl viens pacients ar smagu muguras traumu, kuram bija prioritāte.

Matiss ziņo, ka operācija bija paredzēta pulksten divos naktī uz pirmdienu, taču pulksten četros tika paziņots, ka operācija notiks dienas laikā, jo operācijas komanda ir pārāk nogurusi.

"Par laimi operācija ir veikta, un Jonasa roka un pirksti kustas labi. Mēs ceram, ka viss būs kārtībā," cerību izsaka komandas īpašnieks.

Šīs nedēļas nogalē motosportisti Ķegumā mototrasē "Zelta Zirgs" sacentīsies pasaules čempionāta devītā posma sacensībās.

Iepriekšējā sezonā kopvērtējumā uzvarēja spānis Horhe Prado, aiz sevis atstājot francūzi Romēnu Fevru un šveicieti Žeremī Sīveru, bet Jonass ar vairākiem savainojumiem ierindojās 19.vietā.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu