Ir pamats uzskatīt, ka Netanjahu velk garumā karu Gazas joslā, norāda Baidens

LETA
ASV prezidents Džo Baidens.
ASV prezidents Džo Baidens. Foto: EVELYN HOCKSTEIN/REUTERS

Ir pamats uzskatīt, ka Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu velk garumā karu Gazas joslā, lai sevi izglābtu politiski, intervijā žurnālam "Time" apgalvoja ASV prezidents Džo Baidens.

Prezidents atzina, ka viņam ir "nopietnas domstarpības" ar Netanjahu jautājumā par Gazas joslas pēckara nākotni, kā arī pauda, ka Izraēla karā Gazas joslā bijusi iesaistīta "neatbilstošā" rīcībā.

Vaicāts, vai viņš uzskata, ka Netanjahu velk karu garumā politiskās pašsaglabāšanās dēļ, Baidens atbildēja: "Ir pamatots iemesls, kāpēc cilvēki izdara šādu secinājumu."

Prezidents arī kritizēja republikāņu sāncensi Donaldu Trampu, ka viņš, esot pie varas, draudējis saraut saites ar seniem ASV sabiedrotajiem un tiecies uzlabot attiecības ar autoritāriem līderiem.

"Visi sliktie puiši tur īkšķus par Trampu," sacīja Baidens.

"Nosauciet man vienu līderi, atskaitot Orbānu un Putinu, kas uzskata, ka Trampam būtu jābūt pasaules līderim ASV," vaicāja Baidens.

Kaut arī sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka ASV vēlētāji ar bažām raugās uz Baidena lielo gadu skaitu, prezidents pauda, ka viņš tomēr ir labākais kandidāts.

"Es varu to paveikt labāk par visiem, ko jūs zināt," sacīja Baidens, atbildot uz jautājumu, vai viņš ir pietiekami stiprs, lai varētu turpināt darbu līdz otrā termiņa beigām, kad viņam būs 86 gadi.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu