"Nepieņemami!" Fūrmanis šokā par Jonasam sniegto medicīnisko palīdzību (2)

LETA
Roberts Fūrmanis
Roberts Fūrmanis Foto: Edijs Pālens/LETA

Tīmekļa vietnē "X.com" FIM akreditētais ārsts un medicīnas komisijas pārstāvis Roberts Fūrmanis pauda neizpratni par Jonasam sniegto medicīnisko palīdzību.

Svētdien, 2. jūnijā, Jonass kritienā otrā brauciena sākumā salauza labās rokas augšdelma kaulu un izmežģīja plecu. Neilgi pēc negadījuma sacensību ārsts bez rentgena uzņēmuma mēģināja izmežģīto plecu ievilkt atpakaļ locītavā, tādējādi vēl vairāk traumējot lauzto augšdelma kaulu.

Fūrmanis atklāja, ka ziņu par Jonasa savainojumu saņēmis pirmdien un traumēto sportistu sarakstā latvietim bijusi aizdomīga diagnoze.

"Par šo nekavējoties informēju FIM medicīnas komisijas vadītāju un norādīju, ka gadījums ir pārāk satraucošs un nepieciešams to izskatīt. Ņemot vērā, ka dati bija sensitīvi, tad neatļāvos par to runāt publiski. Taču manā ieskatā tāda rīcība nav pieņemama un neatbilst nekādiem medicīniskās palīdzības sniegšanas standartiem. Atbildība par šo ir jāuzņemas ārstam, kurš veica manipulāciju, sacensību galvenajam ārstam, kurš pieļāva šādu rīcību," norādīja Fūrmanis.

"Lēmumi citreiz ir smagi, kad ir darīšana ar pasaules čempioniem, slaveniem braucējiem, un drošības apsvērumu dēļ ir jāliedz viņiem piedalīties tālāk sacensībās. Ir spiediens no komandām, menedžeriem un medijiem. Taču sacensību galvenā ārsta lēmums stāv pāri visam un visi to respektē, ja vien tam ir loģisks pamatojums," turpināja ārsts.

Fūrmanis vietnē "X.com" skaidroja, ka sacensību norisi uzrauga FIM. Uz sacensībām ierodas vairāki FIM delegāti, starp kuriem jābūt arī medicīnas delegātam, kura pienākums ir uzraudzīt, vai medicīniskais nodrošinājums un ārstniecības personu rīcība atbilst FIM standartiem un vispārpieņemtām pacientu ārstēšanas normām.

"Sacensību medicīnisko nodrošinājumu vada sacensību galvenais ārsts, kuram jābūt FIM akreditācijai un šo personu nozīmē un algo vietējā federācija kopā ar vietējo sacensību organizatoru. FIM medicīnas delegātam nav tiesību veikt ārstēšanas procesu, bet ir pienākums norādīt uz būtiskām neatbilstībām," izcēla Fūrmanis.

Fūrmanis kopš 2016.gada ir akreditēts FIM sacensību galvenais ārsts un kopš 2019.gada strādā arī FIM medicīnas komisijā, kā arī pildījis FIM medicīnas delegāta pienākumus vairākās sacensībās.

Šīs nedēļas nogalē motosportisti Ķegumā mototrasē "Zelta Zirgs" sacentīsies pasaules čempionāta devītā posma sacensībās.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu