Slimnīca: Izraēlas triecienā palestīniešu bēgļu aģentūras skolai nogalināti 37 cilvēki

LETA
Foto: Reuters/ScanPix

Izraēlas triecienā ANO palestīniešu bēgļu aģentūras UNRWA skolai Gazas joslas centrālajā daļā ceturtdien tika nogalināti vismaz 37 cilvēki, paziņoja vietējā slimnīca.

Izraēlas armija bija paziņojusi, ka trieciens bijis vērsts pret kaujinieku grupējuma "Hamās" kompleksu šajā skolā, un ka tajā nogalināti vairāki kaujinieki.

Trieciens notika pēc tam, kad ASV, Kataras un Ēģiptes vidutāji atsāka sarunas ar mērķi nodrošināt pamieru un ķīlnieku apmaiņu pret palestīniešu cietumniekiem.

Izraēlas armija paziņoja, ka ir "likvidējusi" vairākus kaujiniekus "'precīzā triecienā "Hamas" kompleksam, kas izveidots UNRWA skolā" Nuseiratas rajonā.

Armijas preses sekretārs kontradmirālis Daniels Hagari vēlāk pateica, ka deviņi "teroristi" tika nogalināti, kad Gaisa spēku iznīcinātāji uzbruka trim klasēm, kurās slēpās apmēram 30 kaujinieki no grupējumiem "Islāma džihāds" un "Hamās".

ASV ir aicinājušas Izraēlu uz "pilnīgu" atklātību par šo triecienu.

"Izraēlas valdība ir sacījusi, ka sniegs vairāk informācijas par šo triecienu, ieskaitot tajā mirušo vārdus. Mēs gaidām, ka viņi būs pilnīgi atklāti, publiskojot šo informāciju," reportieriem paziņoja ASV Valsts departamenta preses sekretārs Metjū Millers.

ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs nosauca šo triecienu par "vēl vienu šausminošu piemēru cenai, kuru maksā civiliedzīvotāji". "Vajadzēs būt atbildībai par visu, kas noticis Gazā," sacīja viņa preses sekretārs Stefans Dižarriks.

Eiropas Savienības (ES) augstais pārstāvis ārpolitikas un drošības politikas jomā Žuzeps Borels aicināja "neatkarīgi izmeklēt" šo triecienu.

Al-Aksas Mocekļu slimnīca Deiralbalahā pie Nuseiratas paziņoja, ka saņēmusi vismaz "37 mocekļu" līķus no šī trieciena.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu