Boksa leģenda Pakiao vēlas atgriezties ringā

LETA
Menijs Pakiao.
Menijs Pakiao. Foto: AP/Scanpix

Izcilais filipīniešu bokseris Menijs Pakiao 45 gadu vecumā atgriezīsies ringā, pirmdien paziņoja pats sportists.

Vienīgais pasaules čempions astoņās dažādās svara kategorijās Pakiao profesionālā boksera karjeru noslēdza 2021.gadā.

Kā pirmdien paziņoja 45 gadus vecais bokseris, kurš pēdējos gados iesaistījās politikā un izvirzīja savu kandidatūru arī Filipīnu prezidenta amatam, viņš ir noslēdzis līgumu par trīs raundu paraugcīņu ar japāņu jauktās cīņu mākslas (MMA) sportistu Čihiro Suzuki.

Cīņa pēc boksa noteikumiem 28.jūlijā norisināsies Saitamā, Japānā.

Tāpat Pakiao norādīja, ka uzsāktas sarunas par titulcīņas aizvadīšanu ar Pasaules Boksa padomes (WBC) čempionu pusvidējā svarā amerikāni Mario Barriosu.

"Joprojām norit pārrunas, tomēr tās vēl nav noslēgušās," par iespējamo atgriešanos profesionāļos pirmdien Tokijā sacīja filipīnietis. "Potenciālā cīņa ir vēl ļoti tālu. Ja tā notiks, tad ne ātrāk kā novembrī vai decembrī. Vēl daudz kas pārrunājams."

Jau ziņots, ka februārī Pakiao izteica vēlmi startēt 2024.gada Parīzes olimpiskajās spēlēs, tomēr Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) viņam liegusi tajās startēt vecuma ierobežojuma dēļ. Boksā vecuma ierobežojums Olimpiādē ir 40 gadi.

Pakiao profesionālajā ringā aizvadījis 72 cīņas, kurās svinējis 62 uzvaras, divreiz cīnījies neizšķirti un piedzīvojis astoņus zaudējumus. Karjeru viņš noslēdza 2021.gada augustā, kad zaudēja savu titulu Pasaules Boksa asociācijas (WBA) pussmagajā svarā kubietim Jordenisam Ugasam.

Pakiao karjeras laikā izcīnīja 12 pasaules čempiona titulus astoņās dažādās svara kategorijās

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu