Laikapstākļi ievieš korekcijas Dabas muzeja izstādē. Īrisu vietā būs skatāmas peonijas

LETA
Izstāde "Peonijas 2023" Latvijas Dabas muzejā.
Izstāde "Peonijas 2023" Latvijas Dabas muzejā. Foto: Lita Millere/LETA

Laikapstākļu dēļ Dabas muzeja izstādē īrisu vietā būs skatāmas peonijas, informēja muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīna Soloha.

Laikapstākļu dēļ ir atcelta izstāde "Īrisi 2024", un tās vietā no 13.jūnija līdz 16.jūnijam norisināsies izstāde "Peonijas 2024".

Daudzviet peoniju ziedi pašlaik ir pašā pilnbriedā, un izstādē būs pārstāvētas apmēram 200 peoniju šķirnes. Izstādi jau otro gadu pēc kārtas rīkos kolekcijas dārza "Ķesterciema peonijas" saimniece Elita Zvingule sadarbībā ar citiem peoniju audzētājiem no dažādām Latvijas vietām, tāpēc ziedu klāsts būs ļoti bagātīgs.

Peonijas labos apstākļos var netraucēti augt un ziedēt ilgi, pat desmitiem gadu. Latvijā peonijas ir sena un iemīļota ziedu kultūra, un jau kopš 19.gadsimta tās atrodamas gandrīz katrā dārzā. Pēdējā laikā, pateicoties jaunām, interesantām šķirnēm, cilvēku interese par peonijām arvien pieaug, un Dabas muzejā peoniju izstāde ir viena no skaistākajām un gaidītākajām vasaras ziedu izstādēm.

Izstādē "Peonijas 2024" piedalīsies peoniju audzētājas Zvingule ("Ķesterciema peonijas"), Silvija Jaundžeikare ("Silvijas peonijas"), Vineta Briška-Kambala no Kocēniem un Lidija Brice no Pelēču pagasta, kā arī peoniju kolekcionārs Aleksejs Ivanovs ("AlexFlowers").

Izstādes laikā stādu tirdzniecība nenotiks, bet ikvienam interesentam būs iespēja saņemt pieredzējušo peoniju audzētāju sniegtās konsultācijas un uzzināt vairāk par peoniju šķirnēm, audzēšanu, selekciju un īsto šķirņu izvēli savam dārzam.

Izstādes atklāšana notiks 13.jūnijā plkst.12 Latvijas Nacionālā dabas muzeja 2.stāva izstāžu zālē.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu