Putina ģimene iegādājusies jaunu jahtu Francijā, ignorējot sankcijas (9)

Apollo.lv
Foto: igorsushko/"X"

Neraugoties uz aizliegumu pārdot jahtas Krievijai, Francijā ražotu greznu jahtu "Immortal Dreamer" nesen iegādājās uzņēmums, kas saistīts ar Vladimira Putina brāļadēlu Mihailu Šelomovu. Tajā pašā laikā, kamēr Krievijas civilā aviācija cieš no pastāvīgiem bojājumiem rezerves daļu trūkuma dēļ, uzņēmums, kas apkalpo Putina ilggadējās mīļākās Alīnas Kabajevas privāto lidmašīnu, spēj importēt Rietumos ražotas detaļas, ziņo "Insider".

Publikācijas minēts, ka jahtu iegādājies uzņēmums LLC "Mercury". Žurnālisti izpētīja uzņēmuma formālo īpašnieku, vadītāju un darbinieku sarakstu un noskaidroja, ka daudzi no viņiem strādā arī SIA "Akcept", kas pieder Šelomovam. Viņš ir Putina brāļadēls. "The Insider" norāda, ka uz Šelomova vārda ir vairāk nekā 1 miljarda ASV dolāru aktīvi.

Jahtas cena bija vairāk nekā 700 miljoni rubļu. Kuģis tika nolaists ūdenī pagājušā gada sākumā, un augustā tas tika nogādāts Krievijā tranzītā caur Turciju.

Kā raksta laikraksts, starpnieks bija uzņēmums "Burevestnik Group", kas pieder Andrejam Bojko, kurš ir pazīstams kā Kremlim tuvs jahtu importētājs.

Jahtā ir četras kajītes 18 pasažieriem, un tā tika uzbūvēta Francijas kuģu būvētavā "Construction Navale Bordeaux".

Uz pašu Šelomovu un viņa ģimenes locekļiem sankcijas neattiecas, taču luksusa jahtu imports Krievijā ir aizliegts.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu