ASV nosoda Krieviju par Ukrainas bērnu nolaupīšanu

LETA
Foto: Yanya/Shutterstock

ASV trešdien nosodīja Krieviju par Ukrainas bērnu nolaupīšanu un nodošanu adopcijai.

"Tas ir nicināmi un šausminoši. Šiem ukraiņu bērniem ir jābūt kopā ar savām ģimenēm Ukrainā," pavēstīja Baltā nama padomnieks nacionālās drošības jautājumos Džeiks Salivans. "Krievija karo ne tikai pret Ukrainas armiju, bet arī pret Ukrainas tautu."

Laikraksta "Financial Times" trešdien publicētajā izmeklēšanā tika identificēti četri ukraiņu bērni, kas 2022.gadā no okupētajām teritorijām tika pārvesti uz Krieviju un pēc tam piedāvāti adopcijai tīmekļa vietnē "usynovite". Bērnu vecums ir no astoņiem līdz 15 gadiem.

Viena bērna vārds tika mainīts uz krievu, un vietnē nav minēts, ka bērns ir ukraiņu izcelsmes.

Ukraina pieprasa atdot gandrīz 20 000 nepilngadīgo, kurus Krievija ir nelikumīgi aizvedusi kopš iebrukuma sākuma 2022. gadā.

Saistībā ar bērnu izvešanu uz Krieviju Starptautiskā Krimināltiesa ir izdevusi orderi Krievijas diktatora Vladimira Putina un viņa bērnu tiesību komisāres Marijas Ļvovas-Belovas arestam.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis pagājušajā mēnesī aģentūrai AFP sacīja, ka viņš plāno bērnu atgriešanu izvirzīt par galveno prioritāti šajā nedēļas nogalē Šveicē paredzētajā miera samitā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu