ASV rūpīgi seko līdzi Krievijas karakuģu un kodolzemūdenes kustībai Kubā

Apollo.lv
Foto: Ekrānuzņēmums no video.

Kubas galvaspilsētas Havanas ostā, aptuveni 145 kilometru attālumā no ASV krastiem, piestājuši trīs Krievijas karakuģi un kodolzemūdene, vēsta "Rīta panorāma".

Krievijas fregate "Admiral Gorškov", naftas tankkuģis, glābšanas velkonis un kodolzemūdene "Kazaņ" Havanā uzturēsies piecas dienas.

ASV ir paziņojušas, ka rūpīgi seko līdzi Krievijas karakuģu kustībai reģionā, tomēr nesaskatot nekādus draudus savai drošībai.

Kuba un Krievija ir satuvinājušās kopš 2022.gada, kad, nonākot arvien lielākā starptautiskā izolācijā, Maskava sāka meklēt jaunus diplomātiskos un tirdzniecības partnerus.

Kubas valdība paziņoja, ka tās ārlietu ministrs Bruno Rodrigess trešdien Maskavā tiksies ar savu Krievijas kolēģi Sergeju Lavrovu.

Kubas prezidents Migels Diass-Kanels pagājušajā mēnesī tikās ar Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu ikgadējā 9.maija militārajā parādē Sarkanajā laukumā pie Kremļa.

Aukstā kara laikā Kuba un PSRS bija tuvas sabiedrotās, bet pēc PSRS sabrukuma sadarbība strauji izsīka.

Strādājot pie attiecību atjaunošanas, sabiedrotie ir parakstījuši sadarbības līgumus būvniecības, informācijas tehnoloģiju, banku, cukura, transporta un tūrisma jomā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu