VIDEO "Viņš ir caurums uz laukuma." ESPN apskatnieks izceļ, kas Dončičam jāuzlabo (2)

Apollo.lv
Luka Dončičs.
Luka Dončičs. Foto: USA Today Sports/Scanpix

12. jūnijā Dalasas "Mavericks" zaudēja NBA finālsērijas trešajā spēlē un nonāca iedzinējos pie bezcerīga rezultāta 0:3. ASV sporta medija ESPN apskatnieks Braiens Vindhorsts ārkārtīgi tieši izteicies par Luku Dončiču un ko viņam vajag uzlabot.

Slovēnijas basketbolists tika diskvalificēts NBA fināla trešajā spēlē, jo viņš sešas reizes pārkāpa noteikumus.

Pēc mača ESPN apskatnieka Vindhorsta mērs bija pilns: "Luka nokrita zemē. Tā ir nepieņemama pozīcija, kādā būt četras minūtes pirms spēles beigām viena pārkāpuma attālumā no diskvalifikācijas. Un viņš uzreiz paskatījās uz "Mavericks" komandas soliņu un sauca "jūs labāk apstrīdiet to lēmumu" – it kā tā būtu viņu vaina, ka Dončičs veica sliktu izspēli." 

Dončica aizsardzība NBA finālsērijā izpelnījusies kritiku no faniem un sporta apskatniekiem, tostarp Vindhorsta: "Es tagad atrodos pie "Mavericks" tuneļa. Paskatieties uz "Celtics" vietu, tur atrodas uzvarētāji. Ja Luka vēlas nākt ārā no šī tuneļa kā čempions, viņam būs jāmācās no šīm spēlēm NBA finālsērijā. Dončiča sniegums aizsardzībā ir nepieņemams. Viņš ir caurums uz laukuma, un "Celtics" to izmanto. Bostonieši ir priekšā šajā sērijā, jo viņi pastāvīgi mērķē uz Dončiču uzbrukumā."

NBA fināla trešajā spēlē Dončičs guva 27 punktus, savāca sešas atlēkušās bumbas un izdarīja sešas rezultatīvās piespēles. Savukārt kopā NBA "play–off" Slovēnijas basketbolists vidēji spēlē ticis pie 28,9 punktiem, 9,6 atlēkušajām bumbām un 8,4 rezultatīvām piespēlēm.

Vindhorsts nenoliedz, ka Dončičs ir izcils basketbolists: "Luka ir apbrīnojams spēlētājs, viņš dara daudz lietu labi. "Mavericks" ir tikusi finālā tieši viņa dēļ. Tomēr Dončiča sniegums finālā ir nepieņemams un ir iemesls, kāpēc komanda neizcīnīs titulu."

Pēc mača slovēnis kritizēja tiesnešu sniegumu.

"Viņa attieksme pret tiesnešiem kaitē komandai. Dončičam ir jātiek ar to galā. Bet viņš nav ne tuvu tam, redzot, ka slovēnis pēc spēles vainoja tiesnešus," Vindhorsts dalījās ar savu neapmierinātību saistībā ar slovēņa biežo arbitru kritizēšanu.

"Varbūt kādam vasarā izdosies Dončiču nomierināt. Šobrīd nevienam viņa dzīvē tas nav izdevies. "Mavericks" nekad neizcīnīs kausu, ja Dončičs neuzlabos šo aspektu savā spēlē."

14. jūnijā notiks NBA finālsērijas ceturtā spēle. Bostonas "Celtics" ir iespēja izcīnīt kluba pirmo titulu kopš 2008. gada. 

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu