Čehijas ministrs: Ukraina tuvākajās dienās saņems munīcijas inicatīvas pirmo partiju

LETA
Čehijas ārlietu ministrs Jans Lipavskis.
Čehijas ārlietu ministrs Jans Lipavskis. Foto: AFP/SCANPIX

Čehijas iniciatīvā ārpus Eiropas Savienības (ES) iepirktās munīcijas pirmās partijas tuvāko dienu laikā nonāks Ukrainā, paziņojis Čehijas ārlietu ministrs Jans Lipavskis.

Intervijā radiostacijai "Radio Brīvība" komentējot Čehijas iniciatīvas progresu, Lipavskis sacīja, ka "pirmās munīcijas partijas Ukrainā nonāks tuvāko dienu laikā", bet kopumā šogad Prāga varēs iepirkt un nepārtraukti piegādāt Kijivai "būtisku munīcijas daudzumu".

"Iniciatīvā ir apņēmušās piedalīties 20 valstis. Piecas no tām jau ir nosūtījušas naudu, un tagad mēs varam noslēgt līgumus un iegādāties munīciju no dažādām valstīm un pēc tam nosūtīt to Ukrainai, lai tā varētu likumīgi aizsargāties pret Krievijas agresiju," viņš piebilda.

Lipavskis atteicās precizēt, kad tieši notiks piegādes, taču atgādināja, ka iniciatīvā finansējumu jau ir piešķīrušas piecas valstis - Vācija, Nīderlande, Dānija, Portugāle un Kanāda - un to finansētie līgumi pašlaik tiek īstenoti.

"No solījumiem un līdzjūtības mums ir jāpāriet pie līguma, kas tiks parakstīts un finansēts, un tas šodien ir zināms izaicinājums," atzina Čehijas ārlietu ministrs, piebilstot, ka iniciatīvas īstenotāji apzinās, "ka Ukrainai ir nepieciešama liela kalibra munīcija, un mums ir liela iespēja. Tāpēc mēs ceram, ka noslēgsim vairāk šādu nolīgumu," sacīja Lipavskis.

Februārī Minhenes drošības konferencē Čehijas prezidents Petrs Pavels pavēstīja, ka Čehija ārpus Eiropas Savienības (ES) apzinājusi 800 000 šāviņu, ko valstis, kuru rīcībā ir šie šāviņi, ir gatavas nekavējoties pārdot.

Čehija paziņoja par līdzekļu vākšanu un koordinē šo operāciju. Čehijas sāktajā munīcijas iegādes projektā iesaistījušā aptuveni 20 valstis.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu