"Hitlers darīja to pašu." Zelenskis komentē Krievijas bombardēšanas taktiku (3)

Apollo.lv
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis. Foto: NHAC NGUYEN/AFP

Krievija katru mēnesi palaiž 3200–3500 vadāmas aviācijas bumbas (KAB) tikai pret Ukrainas civiliedzīvotājiem un infrastruktūru, intervijā telekanālam "Sky TG24" paziņojis Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

"Krievija raida 3200-3500 KAB mēnesī tikai uz civiliedzīvotājiem un civilo infrastruktūru...

Viņi izmanto tūkstošiem šo bumbu, lai cilvēki dzīvotu bailēs un bēgtu no apšaudītās vai citam pilsētām, no kopienām. Un tad Krievijai ir iespēja ieņemt šos ciematus un pilsētas.

Tas ir viņu galvenais mērķis, tā to darīja Hitlers – "laukveida bombardēšana" – viss ir tāpat kā pēc Hitlera rokasgrāmatas," sacīja Zelenskis.

Viņš norādīja, ka diktatora Vladimira Putina operācija Harkivas ieņemšanai bija neveiksmīga. Ukrainas karavīri stabilizēja situāciju reģionā.

Zelenskis piebilda, ka Ukraina 8 mēnešus gaidījusi, līdz ASV apstiprinās vērienīgo palīdzības paketi. Šajā laikā Krievija nespēja ieņemt Harkivu.

Zelenskis arī atzīmēja, ka viņš runājis ar Ķīnas līderi Sji Dzjiņpinu. Viņš solīja nepārdot un nepiegādāt ieročus Krievijai. Ukrainas prezidents norādīja, ka viņš "mēģina uzticēties šiem vārdiem".

Pēc Zelenska teiktā, ja Ķīna pievienosies Ziemeļkorejai un Irānai, lai palīdzētu Krievijai ar ieročiem, tā būs "traģēdija".

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu