G7 līderi precizē, cik Krievijai jāmaksā Ukrainai par nodarītajiem zaudējumiem (6)

Apollo.lv
Foto: Sintesi/SIPA/Scanpix

Krievijai ir jākompensē Ukrainai visi zaudējumi, kas radušies plaša mēroga militārā iebrukuma rezultātā, teikts paziņojumā notiekošajā G7 samitā.

"Krievijai ir jāizbeidz savs nelikumīgais agresijas karš un jāmaksā par Ukrainai nodarīto kaitējumu. Pēc Pasaules Bankas datiem, šie zaudējumi šobrīd pārsniedz 486 miljardus dolāru. Būtu nepareizi, ja Krievija pati lemtu, kad tā samaksās par Ukrainai nodarīto kaitējumu un vai vispār maksās. Krievijas pienākumi saskaņā ar starptautiskajām tiesībām maksāt par tās nodarīto kaitējumu ir skaidri," teikts paziņojumā.

G7 dalībnieki atzīmē, ka turpina izskatīt visus iespējamos juridiskos veidus, kā piespiest Krieviju samaksāt Ukrainai par tās nodarīto kaitējumu. G7 arī atkārtoti apstiprināja: "mūsu nelokāmais atbalsts Ukrainai būs tik ilgs, cik nepieciešams."

"Mēs esam apņēmības pilni kliedēt jebkuru maldīgu priekšstatu, ka laiks ir Krievijas pusē, ka [Ukrainas] infrastruktūras un iztikas līdzekļu iznīcināšana neatstās nekādas sekas Krievijai vai, ka Krievija var uzvarēt, izraisot Ukrainas ekonomikas lejupslīdi," teikts paziņojumā.

Šī gada februārī Pasaules Banka publicēja savu vērtējumu par materiālajiem zaudējumiem, ko Krievijas pilna mēroga iebrukums nodarījis Ukrainai.

Tiek lēsts, ka izpostīto objektu atjaunošanas izmaksas Ukrainā kopumā sasniedz 486 miljardus dolāru.

Tā kā tāme aptver tikai periodu līdz iepriekšējā gada 31.decembrim, tajā nav ņemti vērā zaudējumi, ko Ukraina cietusi jau 2024. gadā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu